אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

עיריית הרצליה החליפה את ספקי המזון של 50 גני יול"א

15/03/2016
הגדל

 

בשל מספר תלונות ושורת בדיקות שעורכת עיריית הרצליה לגבי טיב ואיכות המזון המוגש בצהרוני היול"א, שטרם העלו ממצאים חד משמעיים - החליט מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, להפסיק לאלתר את אספקת המזון המבושל לכ-50 גנים בעיר.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

החלפת הספקים בוצעה בפרק זמן שיא של 48 שעות, בתיאום עם ועד הורי גני הילדים.

בן עזרא הוסיף כי מהלך זה שילב מאמצים גדולים, שכללו היערכות לוגיסטית, קיום פגישות תכופות ופעולות נוספות, על מנת להבטיח כי המהלך יבוצע כמתוכנן ובהצלחה. ברצוני להודות לוועד הורי גני הילדים על שיתוף הפעולה, על ההתגייסות למאמץ המשותף ועל האמון, כל זאת למטרת שמירה על בריאות ילדנו. למרות פרק הזמן המהיר בו הוחלפו ספקיות ההזנה, לא התפשרנו על איכות המוצרים, על טריותם ועל הרכבם התזונתי, וכן בוצעה ביקורת במפעל ההזנה. מפעלים אלו נושאים את כל התקנים המחמירים בייצור ובאספקת מזון, בדגש על תזונה מותאמת לילדים.

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, חזר והדגיש כי "בריאות ילדי העיר עומדת לנגד עינינו ולכן פעלנו על פי העיקרון לפיו: כאשר יש ספק - אין ספק. בחרנו בצעד קיצוני זה של הפסקת אספקת המזון המבושל עד להתארגנות עם ספקים חדשים".

שרון כ"ץ, יו"ר ועד הורי גני הילדים הוסיפה כי: "בחודש האחרון מעורב מנכ"ל העירייה, מר יהודה בן עזרא, באופן אישי בכל הקשור לנושא התזונה בצהרונים ושינויים משמעותיים לטובה לא איחרו להגיע, הן באיכות התזונה המוגשת והן בפיקוח עליה. יש לציין שהעירייה לקחה ברצינות רבה את האירועים האחרונים שדווחו לה בנוגע לתזונה, ובשקיפות מלאה איתנו פתחה בתחקיר מלא ויסודי, בשילוב עם כל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים. אין לי אלא לשבח את ההחלטות האמיצות והלא פשוטות שהתקבלו כאן, אשר קיבלו גיבוי מלא מאיתנו, והמעידות על הרצינות והחשיבות הרבה שהעירייה נותנת לעניין."

עוד נודע כי בימים אלה השלימה עיריית הרצליה תכנית חדשה ומהפכנית בתחום הזנת הילדים. תכנית זו הוצגה השבוע לוועד הורי גני הילדים ע"י מנכ"ל העירייה, יוזם התכנית, ועתידה להחליף את גישת חלוקת המזון לילדים, וכן תהיה חלוצה בתחום זה בארץ. התכנית מתוכננת לצאת לפועל כבר בשנת הלימודים הבאה. 


 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525