אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

הקשר הרב דורי הפך לגשר בין הסבים לנכדים

23/03/2016
הקשר הרב דורי הפך לגשר בין הסבים לנכדים (הגדל)
הקשר הרב דורי הפך לגשר בין הסבים לנכדים

 


כל בתי הספר היסודיים בהרצליה משתתפים השנה בתכנית שבה הסבים והנכדים מכינים מצגת תוך לימוד ההיסטוריה המשפחתית. בסוף השבוע הסתיים המחזור הראשון.

 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


בעידן הטכנולוגיות המתקדמות ומול ילדי האייפון, המחשב והאייפד, נשאר פחות זמן לשיח דיאלוגי עם מבוגרים בכלל, ובני הגיל השלישי בפרט. כדי לענות על החסר הזה מפעילה עיריית הרצליה את תכנית "הקשר הרב דורי", שבה סבים וסבתות לומדים מנכדיהם את מיומנויות המחשב והאינטרנט, ובו בזמן הנכדים נחשפים לסיפור המשפחתי ולנקודות ציון היסטוריות, ויחד מתעדים את סיפור השורשים באמצעים טכנולוגיים.

בשנת הלימודים הנוכחית לוקחים חלק בתכנית כל בתי הספר היסודיים בעיר, ובסוף השבוע האחרון נערך טקס עירוני, בהשתתפות ראש העיר משה פדלון, סגנית ראש העיר הממונה על החינוך איה פרישקולניק וראשי מערכת החינוך העירונית, לסיום המחזור הראשון.

בדבריו אמר משה פדלון ראש העיר: "זה היה מסע משותף שעברתם יחד ובו יצרתם חיבור שיש לו משמעות וערך שלא תשכחו. זהו חיבור אישי משפחתי, אבל הוא משיק גם להיסטוריה של העיר והארץ ולהווי החיים כאן".

סגנית ראש העיר איה פרישקולניק ציינה כי "המעורבות הרבה והקשרים שהעמיקו במהלך העבודה המשותפת מעידים על עוצמת החוויה שהמשתתפים עברו ותלווה אותם גם בהמשך ותתרום הן מבחינת ההעשרה התכנית שלהם והן מבחינה אישית ומשפחתית".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא הבהיר "ההשקעה העירונית הגבוהה בחינוך כוללת בין השאר תכניות ייחודיות המקנות לילדים העשרה תרבותית בדרך חווייתית מיוחדת".

וכך כתב אברהם שרון, סבא של עינב שרון מבי"ס שז"ר: "במפגשים הרגשתי את החום שאת מרעיפה עלי, רוצה ללמד אותי את סודות המחשב שאני לא מכיר, כגון לקשט ברכה, להדביק תמונה, לשמור טקסט ועוד. הייתה לי הזדמנות נפלאה לשתף אותך בכל מה שקשור לקורות משפחתי שהגיעו לארץ בשנות השלושים למאה הקודמת ונהניתי לראות איך את שותה בצמא את כל המידע שהעברתי לך. עינבי נכדתי הבכורה, עבורי המפגשים היו מאוד מעניינים ומסקרנים, ועל ידי כך חוזק הקשר בינינו".

במצגת הסיום של התכנית בבי"ס ברנדיס, כתבה נועה עוז לסבתה אביבה אגמון: "עברנו ביחד פרויקט שהוא מדהים בעיניי: לבלות איתך, ללמוד איתך וממך... אני רוצה להגיד לך תודה ענקית על ההשקעה הרבה שנתת לאורך כל הדרך, על הזמן שהשקעת, על הסבלנות, ההקשבה ועל האהבה. המון אהבה. גיליתי דברים חדשים על ילדותך, על מות סבי יצחק ז"ל ונדהמתי מסיפור החיים המורכב הזה שפרשת לפני. אני נהניתי מאוד, מקווה שגם את. הייתה לי איתך חוויה מדהימה".

הקשר הרב דורי היא תכנית ארצית המופעלת ע"י עיריית הרצליה בשיתוף משרד החינוך, בית התפוצות והמשרד לשוויון חברתי.

 


 

בתמונה מהטקס העירוני של סיום המחזור הראשון של "הקשר הרב דורי".
צילום: ג'קי רבינוביץ.
 

  

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525