אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

בשורה לאנשים עם מוגבלות: עיריית הרצליה בוחנת התקנה של מערכת נגישה בתחבורה הציבורית בעיר

קרן טלקר, רכזת הנגישות העירונית, מובילה את המהלך
30/03/2016
הגדל

 

עיריית הרצליה מקדמת תכנית הרצה להוספת מערכת טכנולוגית "STEP HEAR" לנגישות בתחבורה הציבורית בהרצליה בשיתוף משרד התחבורה וחברת "מטרופולין".

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

מדובר במערכת המשלבת מערכת רמקולים הפרוסים בתחנות אוטובוסים ומאפשרים הכוונה קולית לפי דרישה, לאנשים עם מגבלת ראייה וכן קיום תקשורת עם הנהג באמצעות אפליקציה לצורך היערכות הן של הנוסע והן של הנהג להעלאת הנוסע והורדתו. המערכת מזהה את מיקום התחנה, ומאפשרת לזמן את קו האוטובוס הרצוי, לקבל מידע לגבי מועד הגעת האוטובוס לתחנה.

הטכנולוגיה פותחה על ידי המרכז הישראלי לנגישות בתקשורת והוצגה בפני מאיה כץ, מ"מ וסגנית ראש העירייה הממונה על תחום התנועה והתחבורה, ע"י קרן טלקר, רכזת הנגישות העירונית.

הבדיקות שבוצעו לאחרונה במספר תחנות בהרצליה, לקחו חלק אנשים עם לקות ראייה ומוגבלות פיסית, שהפעילו את האפליקציה בשילוב אפליקציית הקראת מסך, והביעו שביעות רצון מדרך הפעלת המערכת. בשלב הבא צפויים נציגי משרד התחבורה לקחת חלק בניסוי האחרון על מנת לאשר את התחלת התכנית.

ראש העיר משה פדלון אמר "הנגשת העיר היא מרכיב חשוב בחזון שלי ואני משוכנע שהמערכת החדשה תאפשר לאנשים רבים להתנייד בעיר בצורה עצמאית ונוחה יותר".

מ"מ וסגנית ראש העירייה, מאיה כץ, ציינה: "במסגרת עידוד השימוש בתחבורה הציבורית, אנו פועלים על מנת להנגיש אותה לאנשים עם מוגבלות בכל האמצעים העומדים לרשותנו. המערכת שנוסתה בהצלחה אמנם מוגדרת לאנשים עם מגבלות ראייה, אך נותנת מענה לקושי שעולה גם בפני אנשים עם מוגבלויות קוגניטיביות ופיזיות נוספות המשתמשים בתחבורה הציבורית".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא מסר: "המערכת היא חלק משורה של צעדים שעיריית הרצליה מקיימת ברחבי העיר על מנת להגביר את שילוב תושבים עם מוגבלות בחיי העבודה, התרבות והפנאי בעיר".

 


 

התמונה: האפליקציה בטלפון והמערכת המותקנת בתחנות האוטובוס.
צילום: עיריית הרצליה.
 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525