אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

חידון העברית הגדול נערך בהרצליה

12/04/2016
חידון העברית הגדול נערך בהרצליה (הגדל)
חידון העברית הגדול נערך בהרצליה

 

תלמידי בי"ס אילנות זכו במקום הראשון בחידון הידע של הרצליה לבתי הספר היסודיים בעיר, שהשנה הוקדש לשפה העברית, תחת הכותרת "עברית שפה יפה". במקום השני זכו תלמידי בי"ס אלון, ובמקום השלישי - בי"ס יוחנני.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

החידון המיועד לתלמידי כיתות ה'-ו', מתקיים בהרצליה זו השנה השנייה והשתתפו בו 42 תלמידים, שלושה מכל בי"ס, שהצטיינו במבחנים המוקדמים. על הבמה מולם ישבו השופטים: איה פרישקולניק, סגנית ראש העירייה הממונה על החינוך, יהודה בן עזרא, מנכ"ל העירייה, עו"ד מיכל פרנקל, מהמחלקה המשפטית בעירייה, שלומית ברק, מפקחת משרד החינוך על בתי הספר בהרצליה ואריק ליברמן, נציג ועד ההורים.

החידון כלל שאלות טריוויה, זיהוי ניבים עפ"י איורים, השלמת מילים נרדפות, הפכים ועוד. ראש העיר משה פדלון איתגר את המתמודדים בשאלה זהה: איזה ביטוי נולד מחידה ומשמעותו משהו רע שהפך למשהו טוב, מרע יצא טוב (התשובה היא חידת שמשון "מהאוכל יצא מאכל, ומעז יצא מתוק").

בדברי ברכתו אמר ראש העיר משה פדלון: "זו חוויה מרגשת להסתכל עליכם המתמודדים, לחשוב על ההכנות שעשיתם והמאמץ שהשקעתם כדי להגיע למעמד הזה, ולדעת שבדרך הרווחתם את הידע והעושר של השפה. מבחינתי כל אחד מכם הוא המנצח".

איה פרישקולניק, סגנית ראש העירייה הממונה על החינוך, ציינה: "התרגשתי לראות ולחוות את בקיאות הילדים בשפה העברית, דרך החוויה הטכנולוגית והיצירתית שיצר החידון. אירוע זה הוא פרי שיתוף פעולה של אגף החינוך, מנהלות ומורות, וכמובן תלמידים סקרנים ומוכשרים".

  


 

בתמונה: הזוכים בחידון עם ראש העיר משה פדלון (במרכז) סגנית רה"ע איה פרישקולניק (שנייה מימין), עורכת החידון נתי גלעדי (ראשונה משמאל) לידה מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא, מנהלת בי"ס אילנות גלית אראל, שלומית ברק, יעל חקון-יוסף מנהלת מח' בי"ס יסודיים והילדים המנצחים.

צילום: עופר עמרם.  

 

  

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525