אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הרצליה הצדיעה לתכנית א.י.ל לקידום תלמידים עם לקויות למידה

התכנית פועלת תחת פיקוחה של ד"ר דפנה קופלמן-רובין מהמרכז הבינתחומי
15/05/2016
הרצליה הצדיעה לתכנית איל (הגדל)


כל בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים בהרצליה ערכו אירוע הצדעה לתכנית א.י.ל, "אני יכול להצליח", בו הציגו את פעילותם הייחודית במסגרת התכנית.


 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

   

תכנית א.י.ל מיועדת לקדם תלמידים מבחינה לימודית, רגשית וחברתית, וממחקרים שנערכו עולה כי היא אכן מצליחה לשפר את התפקוד בהיבטים אלה. במיוחד אצל תלמידים המאובחנים עם לקויות למידה ו/או הפרעת קשב. חשוב לציין כי הרצליה היא העיר הראשונה בארץ שמיישמת את התכנית לכל אורך הרצף הגילאי, החל מכיתה א'.

במסגרת התכנית, הילדים לומדים להכיר טוב יותר את עצמם, מקבלים כלים להתארגנות יעילה, לומדים איך לנהל תקשורת בינאישית אפקטיבית ואיך לשלוט ולווסת רגשות. כל אלו מאפשרים להם לתכנן את שלבי הלמידה ולבצע תהליכי פיקוח ובקרה על התוצרים שלהם. התוצאה הסופית היא שהתלמידים לומדים בצורה טובה יותר ובאווירה נעימה בכיתה ובבית.

ראש העיר משה פדלון אמר כי "עיריית הרצליה משקיעה רבות בחינוך תוך שימת דגש מיוחד על תלמידים הזקוקים לחיזוק וטיפוח ייחודי על מנת שכולם ישתלבו בהצלחה במערכת העירונית שלנו".

סגנית ראש העירייה הממונה על החינוך, איה פרישקולניק, המובילה את התכנית אמרה: "התרגשתי לראות את ההשקעה והמחויבות של בתי הספר לתכנית, אשר תורמת רבות להצלחה של תלמידי העיר ולהישגיהם הגבוהים בלימודים. הוצג כאן מגוון רחב של תוצרים יצירתיים אשר משמשים כלים בעבודה היומיומית של המורים בהרצליה".

התכנית פועלת תחת פיקוחה של ד"ר דפנה קופלמן-רובין מהמרכז הבינתחומי, האומרת: "אנו גאים מאוד בתכנית א.י.ל ובשיתוף הפעולה עם מערכת החינוך בהרצליה, שהיא העיר הראשונה בארץ שאימצה את הנושא לכל אורך הרצף הגילאי, תוך פיתוח שפה בית ספרית כוללנית לכל התלמידים". 
 


 

בתמונה: סגנית ראש העירייה הממונה על החינוך, איה פרישקולניק וד"ר דפנה קופלמן-רובין מהמרכז הבינתחומי.

צילום: עיריית הרצליה.

 
 
עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525