אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

הרצליה מקיימת יום מודעות לשמירה על ניקיון הים

יום רביעי, 8.6. בין הפעילויות המתוכננות: צלילת ניקיון, משט, סיור שקיעה ועוד
31/05/2016
הגדל

 

הרצליה היא הרשות הראשונה בארץ המצטרפת לקמפיין "# 2דקות לים נקי", ביום רביעי, 8.6. בין הפעילויות המתוכננות: צלילת ניקיון, משט, סיור שקיעה ועוד.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

בהרצליה אמנם אין עדיין אוקיינוס, אך גם היא מצטרפת לפעילות הבינלאומית להגברת המודעות ליום האוקיינוסים הבינלאומי המתקיים ב-8 ביוני, ונושאו השנה הינו "אוקיינוס בריא עולם בריא".

הרצליה בחרה להפוך את היום הזה ליום עירוני להעלאת המודעות לניקיון הים ולטיפול בפסולת שמגיעה אליו.

על-פי החלטת ראש העיר, משה פדלון, הרצליה היא הרשות הראשונה בארץ שמאמצת את הקמפיין "#2 דקות לים נקי", המהווה חלק מקמפיין עולמי הקורא לאנשים להקדיש 2 דקות על מנת לאסוף את האשפה שלהם וזו שבקרבתם, להצטלם עם שקית האשפה ולתייג את עצמם בעמוד האינסטגרם העולמי #2minutebeaceclean.

כחלק מהשמירה על הים, תקיים העירייה הפנינג לכל המשפחה, בין השעות 16:00-19:30 בחוף אכדיה (חוף הנכים), עם שפע פעילויות ללא תשלום, לכל הגילאים, בהן: שעת סיפור לילדים בכל שעה עגולה, עמדות הסברה של רשות הטבע והגנים, סיור חוף בשקיעה, הצבת תלמידים שיסבירו על מפגעי הים השונים, משט של בני הרצליה וצופי ים.

בנוסף, בשעה 16:30 יתקיים סיור טבע עירוני בתל מיכל. לפעילות בחוף תתווסף באותו יום פעילות בסינמטק, כאשר בשעה 19:00 יוקרן הסרט Planet ocean, כוכב הלכת אוקיינוס, ולפני ההקרנה תתקיים הרצאה בנושא חשיבות השמירה על הימים והאוקיינוסים.

את ההפנינג תפתח צלילת ניקיון ע"י מתנדבים מרחבי העיר, שתצא בשעה 14:00 ממועדון הריף. הצלילה פתוחה לכולם.

ראש העיר משה פדלון, הפועל לקידום השמירה על הים והחוף, אמר כי "הים הוא משאב טבע חשוב ועלינו לשמור עליו כדי שגם בעתיד נוכל ליהנות ממנו. הפעילות הנוכחית, המשתפת את הציבור הרחב, נועדה להגביר את המודעות של כל התושבים כדי שיחד נתרום לניקיון הים והחוף".

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, הבהיר כי "עיריית הרצליה יוזמת פעילויות רבות לשמירה על הים וניקוי החופים, בשיתוף ילדי העיר, וזאת על מנת להטמיע בהם מגיל צעיר את חשיבות השמירה על איכות הסביבה בים, בחוף ולמעשה במרחב הציבורי והפרטי כאחד".

 

 

 ""

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525