אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

רחוב משלנו - פרויקט גמר של תלמידות מגמת מיגדר בתיכון הראשונים

הפרוייקט עסק בנשים מעוררות השראה. השלב הבא: פנייה לוועדת השמות להנציח אותן ברחובות.
20/06/2016
הגדל

 

רוזה גינוסר נאבקה במשך שמונה שנים עד שזכתה, בשנת 1930 להיות האישה הראשונה שעסקה בישראל (אז פלשתינה) בעריכת דין. שמה של גינוסר ופעילותה הציבורית הענפה היו חלק מפרויקט הגמר של תלמידות המגמה למגדר בתיכון הראשונים, שבו הן חקרו את פועלן של נשים פורצות דרך הראויות להכרה ולהנצחה.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

   

השבוע הציגו התלמידות את עבודותיהן בפני איה פרישקולניק, סגנית ראש העירייה המחזיקה בתיק הנשים, ארנה סדגת ארז, ראשת מינהל נשים ומועצת הנשים העירונית, ויחד גיבשו ארבעה שמות של נשים שיוצגו לוועדת השמות העירונית, כאשר שמה של רוזה גינוסר יהיה הראשון.
רוב שמות הרחובות בהרצליה נושאים שמות של גברים ומועצת הנשים העירונית פועלת לתיקון המצב, כך שמספר הרחובות הנושאים שמות של נשים יהיה בשיעור זהה לחלקן באוכלוסייה.

במפגש השבוע הציגו התלמידות את סיפוריהן של הנשים שאותן מצאו כמודל מעורר השראה, ואת הנימוקים לכך שבחרו לכתוב עליהן. את הפרויקט הן ביצעו בהנחיה של המורות דפי קודיש וויכרט וד"ר אורית כהן.

כאמור, גינוסר תהיה הראשונה ששמה יוצג בפני ועדת השמות העירונית. עוד יוצגו: בבה אידלסון, יפה ירקוני ומניה שוחט. מעניין לציין שגם נשות צוות ההיגוי של מועצת הנשים בחרו ביפה ירקוני בלי לדעת שגם התלמידות, הצעירות מהן בשנות דור לפחות, בחרו בה. 

ראש העיר משה פדלון, אמר "זהו פרויקט גמר מקורי מרשים ביותר, שבו התלמידות הפגינו ידע, סקרנות ועבודת חקר עצמאית. אנו בהרצליה מעודדים שוויון מגדרי ואני משוכנע שהדיון בוועדת השמות יהיה מעמיק ופורה".

סגנית ראש העיר איה פרישקולניק ציינה כי "המחקר שביצעו התלמידות היה מרשים ומעורר חשיבה ואני בטוחה שיהווה השראה למחקרים דומים בהמשך. השילוב של תלמידים ממערכת החינוך במפעל ההנצחה העירוני, ועל אחת כמה וכמה העלאת המודעות לנשים פורצות דרך, מסב גאווה רבה לתושבי העיר".


מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "עיריית הרצליה, הפועלת לאורך כל השנה למען קידום והעצמת נשים, תמשיך ברוח ברוח זו גם בדיון שיתקיים בוועדת השמות, תוך הכרה בכך שנשים ראויות לציון - ראויות גם להנצחה, בדיוק כמו גברים".

 


 
תמונה מהמפגש.
צילום: עיריית הרצליה.
 

   

  

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525