אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הוועדה המקומית אישרה פה אחד מתן תוקף לתוכנית גליל ים - "מתחם הכוכבים"

23/06/2016
הוועדה המקומית אישרה פה אחד מתן תוקף לתוכנית גליל ים - "מתחם הכוכבים" (הגדל)

 

היום, חמישי, 23.6.16, אישרה הוועדה המקומית של עיריית הרצליה מתן תוקף לתוכנית גליל ים - מתחם הכוכבים.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

בתוכנית הבנייה 2943 יחידות דיור, אשר במסגרת הסכם הגג, שחתמו העירייה משרד האוצר ורמ"י, תכלול כ- 2700 יחידות דיור שיימכרו במסגרת תכנית הדגל של שר האוצר משה כחלון - מחיר למשתכן, מתוכן כ- 20% מיועדות לבני הרצליה.

הוועדה הינה ועדה בעלת סמכות עצמאית ולכן התוכנית הינה בעלת תוקף ואינה עוברת לוועדה המחוזית.

בתחום השטחים יהיה המשך פארק הרצליה, פארק גליל ים, מוסדות ציבור, בתי ספר וגנים ומגרש המיועד למרכז לוגיסטי עבור מגן דוד אדום, משטרה וכד'.

שר האוצר משה כחלון: "מדובר באחת התכניות הגדולות והמרכזיות שישווקו במסגרת תכנית "מחיר למשתכן". התכנית נמצאת בלב איזור הביקוש ותיתן מענה לאלפי צעירים שללא תכנית "מחיר למשתכן" לא היו יכולים לקנות דירה בעיר. כמו בשאר הארץ, גם בהרצליה הדירות יימכרו בהנחות משמעותיות של מאות אלפי שקלים ממחיר השוק. אני מודה לראש עיריית הרצליה, משה פדלון שנרתם לתכנית והחליט לשווק אלפי יחידות דיור ב"מחיר למשתכן" מתוך ראיית טובת הזוגות הצעירים."

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, המכהן כראש הוועדה, הביע את הערכתו למשרד האוצר ולרמ"י על הפרוייקט המשותף וציין כי "זו בשורה מהפכנית לצעירים בכלל ולצעירי הרצליה בפרט וצעד משמעותי עבור דור העתיד של מדינת ישראל. אני מודה לשר האוצר ושמח שהתעקשות העירייה לשווק את הקרקע במחירים בני-השגה ובשיתוף פעולה עם רשות מקרקעי ישראל - אכן נשאה לבסוף פרי".

פדלון ציין כי "בימים אלו עיריית הרצליה פועלת לקידום 5 תוכניות נוספות לדיור בר השגה בעיר, במחירים מופחתים משמעותית, על מנת לאפשר לבני הרצליה להישאר בה. הנחיתי את מהנדס העיר והחברה הכלכלית לצאת לדרך עם בנייתן של מעל ל- 465 יחידות דיור."

לדברי מאיה כץ, סגנית ומ"מ ראש העיר: "אני שמחה על השינוי המבורך בגישה של משרד האוצר, ועל הנכונות וההקשבה שגילו בפגישה לפתרונות שהבאנו בפניהם ואשר יסייעו למתן מענה אמיתי ועכשווי למצוקת הדיור של צעירי העיר".

מנכ"ל עיריית הרצליה, יהודה בן עזרא ציין כי "בחודשים האחרונים הנהלת העירייה שוקדת על הכנת התוכניות להערכות למתן שירותים בכל תחומי החיים - עבור המספר המשמעותי של תושבים שיתווספו לעירנו".

יש לציין, כי יחידות אלו מתווספות ל-258 הדירות הנבנות בימים אלו בגליל-ים ב"מתחם הכוכבים", להשכרה לטווח ארוך מתוכן כ-70 מיועדות לבני הרצליה. מדובר בחמישה מבנים בני 9 קומות, הכוללים יחידות דיור והן מיועדות להשכרה עד לתקופה של 20 שנה.

מעיריית הרצליה נמסר כי יחידות הדיור במחירים מסובסדים בגליל ים וברחבי העיר יהיו מוכנות לאיכלוס כבר בטווח של בין 2- 5 שנים הקרובות. 
 


 
תמונה של הפרויקט בגליל ים
 

   

  

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525