אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הנהלת עיריית הרצליה הציגה בפני ועד ההורים המרכזי את תכני והיקפי הפעילות בקייטנות

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא: "לא נתפשר על איכות - הקייטנות העירוניות הן ייחודיות וגובשו לאחר תכנון קפדני של פעילויות כיף, העשרה, תרבות, חינוך ולימודים"

28/06/2016
הנהלת עיריית הרצליה הציגה בפני ועד ההורים המרכזי את תכני והיקפי הפעילות בקייטנות (הגדל)

 

ועד ההורים העירוני ועיריית הרצליה דנו השבוע בפגישה משותפת בנושא קייטנות "יום לימודים ארוך". הפגישה נערכה על רקע טענות ועד הורי הגנים בנושא מחירי הקייטנות בעיר, ובמהלכה הוצגו לנציגות ההורים ההבדלים העיקריים בקייטנות יול"א באזור השרון.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

נציגי ההורים הביעו שביעות רצון מתוכן הקייטנות וממחירן, וזאת בהתאם להשקעה הקיימת כיום. במהלך הישיבה הביע יו"ר ועד ההורים, ניסן משכיל, תרעומת על ההפרדה בין הקייטנות החרדיות לבין כלל האוכלוסייה, וטען כי מדובר באקט לא חינוכי המשדר מסר מוטעה. בדיון הוחלט כי בשנה הבאה ייבחן צעד זה מחדש יחד עם ההורים. עוד הוחלט, שכבר בשנת הלימודים הבאה יימצא פתרון לילדי כיתות א'-ד' לימי קייטנות מסודרים, במסגרת בי"ס קיץ.

יו"ר ועד ההורים המרכזי, ניסן משכיל: "אנו בעד שיתוף פעולה, סללנו את הדרך להמשך שיתוף פעולה בין הוועד לעירייה. ועד ההורים העירוני מפקח ומקבל נתונים מלאים בנושא מחירים ופעילויות גם בקייטנות העירוניות. בעיר הרצליה קיימות קייטנות בסטנדרט גבוה ביחס לערים שכנות".

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, מסר כי "טובת הילדים נמצאת בראש סדר העדיפויות של עיריית הרצליה. לצערי, במהלך השבועות האחרונים הוצגו נתונים חלקיים, ולעתים אף מטעים, בנושא הקייטנות (ע"י פעילים שבחרו לא להגיע לדיון). בדיון המשותף שנערך, הוצגו מחירי הקייטנות אל מול המוצר שניתן. אנו מחויבים לספק את הרמה הגבוהה ביותר, כי על חינוך לא מתפשרים. נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם ההורים גם בעתיד".

באיגרת שהופצה מיד לאחר המפגש לכל הורי ילדי הקייטנות והיול"א, כתב מנכ"ל העירייה כי: "הקייטנות בהרצליה אינן קייטנות סטנדרטיות. לא מדובר בקייטנה של 'שוקו ולחמנייה' - לתפיסתנו, קייטנה אינה 'בייביסיטר' לילדים בזמן חופשת הקיץ, בשעה שההורים עובדים. הקייטנות העירוניות הן ייחודיות וגובשו לאחר תכנון קפדני של פעילויות כיף, העשרה, תרבות, חינוך ולימודים. הקפדנו הקפדה יתרה לא להתפשר על איכות, ובכך כוונתי לאיכות הצוותים שנמצאים עם הילדים, הן במספר הצוותים והן בהשכלתם, למספר הילדים הנמוך בכל מתחם המאפשר הענקת תשומת לב מלאה לכל ילד וילדה, לאיכות המתחמים בהם שוהים הילדים בשעות הקייטנה ועוד."

"כל זאת לצד השקעה בהיבטים חשובים נוספים של הקייטנה, בהם בטיחות הציוד, ביטוחים בעלי כיסוי רחב יותר ממקומות אחרים, כמו גם שעות פעילות ארוכות יותר, סל ארוחות רחב (3 ארוחות מלאות ומזינות ביום) וגמישות באזורי הרישום. גם בתחום פעילויות ההעשרה אנו מובילים. כך לדוגמא, בקייטנות העירוניות מגוון רחב של פעילויות העשרה, הכוללות חוגים, הצגות ופעילויות נוספות למען ילדינו".

בן עזרא הדגיש כי "הרצליה תמשיך להוות דוגמא ומופת בתחום החינוך, ולא נחסוך במשאבים כדי להשיג מטרות אלה ועוד. הסטנדרט של הקייטנות הינו הגבוה ביותר מבין אלה המוצעות ברחבי הארץ, לאחר סבסוד רחב מטעם העירייה. פערי המחירים אינם גדולים, אך פערי האיכות הם עצומים. לצד הדברים הללו, ברצוני להבטיח לכם כי גם בנושא זה קיימים פתרונות, ואני מתחייב כי בתחום הרווחה, לא תהיה משפחה שידה אינה משגת שלא תקבל את הפתרון הראוי".

חשוב לציין כי מחירי קייטנות היול"א נקבעו לפני כשנה, בשקיפות ובתיאום עם ועד הורי גני הילדים.

גורם בכיר בעירייה: "תמוה שדווקא נציגי ועד הורי הגנים בחרו שלא להגיע לדיון בו הוצגו נתונים לגבי טענותיהם, למרות שהוזמנו. לא ניתן לשגר טענות במדיה החברתית ולא להגיע לדיונים ולקבל תשובות שמבהירות את הנושא".
  

   

  

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525