אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

פיילוט ראשון מסוגו בארץ יצא לדרך: מערכת נגישה חדשנית בתחבורה הציבורית נוסתה בהרצליה

3/08/2016
פיילוט ראשון מסוגו בארץ יצא לדרך: מערכת נגישה חדשנית בתחבורה הציבורית נוסתה בהרצליה (הגדל)

 

לא קל לאדם עם לקות ראייה להמתין בתחנת האוטובוס בלי לדעת האם האוטובוס שהוא צריך אכן עוצר בה, ואם כן, מתי הוא אמור להגיע. אלה הם רק כמה מהקשיים היומיומיים שאיתם צריכים להתמודד אנשים עם מוגבלות הנעזרים בתחבורה הציבורית.

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

השבוע קיימה עיריית הרצליה ניסוי חדשני, לראשונה בארץ, שבו אדם עם מוגבלות מקבל מידע על קו האוטובוס בתחנה וזמן ההגעה שלו, וכן מקיים בזמן אמת תקשורת עם הנהג באמצעות אפליקציה לצורך היערכות הנהג להעלאתו. מדובר במערכת המשלבת רמקולים הפרושים בתחנות אוטובוסים ומאפשרות הכוונה קולית לפי דרישה לאנשים עם מגבלת ראייה וכן אפליקציה בטלפון לצורך היערכות הנהג להעלאת הנוסע או הורדתו.

הטכנולוגיה פותחה על ידי אנשים עם מוגבלות במרכז הישראלי לנגישות בתקשורת (מהל"ב), והוצגה על ידי מנכ"ל החברה, משה קילים, בפני נציגי משרד התחבורה, בהם גבי נבון מנהל תחום תכנון תחבורה ציבורית, משה פדלון ראש עיריית הרצליה, מאיה כץ מ"מ וסגנית ראש העירייה מחזיקת תיק התחבורה, אילן קרני מנכ"ל מטרופולין, קרן טלקר רכזת נגישות עירונית ואנשים בעלי מוגבלויות שונות אשר התנסו בהפעלת האפליקציה. בשלב הבא עתידים נציגי משרד התחבורה לדון בנושא ולהחליט האם וכיצד יחל השימוש בשירות ברמה ארצית.

הניסוי בהרצליה מצטרף לשורה של צעדים שהעירייה מבצעת להנגשת המרחב הציבורי העירוני לשימושם של אנשים עם כל סוגי המוגבלויות.

משה פדלון, ראש העירייה: "עיריית הרצליה חרתה על דגלה את הנגשת העיר על מתקניה ומבניה הציבוריים, והניסוי שקיימנו מרחיב את האפשרות להעניק לאנשים עם מוגבלות מענה יעיל ורגיש בהתאם לצרכיהם".

 

מ"מ וסגנית ראש העירייה, מאיה כץ: "אנו בהרצליה רואים חשיבות בהנגשת התחבורה הציבורית. אין סיבה שאנשים עם מוגבלות לא יוכלו לצרוך את שירותי התחבורה הציבורית באופן המותאם לצרכיהם".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא: "עיריית הרצליה מחויבת להנגיש בצורה שוויונית ומכבדת את השירותים העירוניים והמרחב הציבורי לכלל התושבים, ובכלל זה גם התחבורה הציבורית בעיר".

מנהל תחום תכנון תחבורה ציבורית במשרד התחבורה, גבי נבון: "אנו מברכים על הפרויקט ומקווים לצאת לפיילוט ארצי בתום הליך האישורים התקציביים הנדרשים לכך".

מנכ"ל מהל"ב, משה קילים: "אני גאה בהצלחת הפיילוט אשר פתחה את התחבורה הציבורית באופן שוויוני ומכובד בפני קהלים רבים. מציון תצא התורה ודבר הנגשה מהרצליה".בתמונה: סגנית ראש עיריית הרצליה משה פדלון, מ"מ וסגנית ראש העירייה מאיה כץ, גבי נבון ממשרד התחבורה, משה קילים מנכ"ל מהל"ב, אילן קרני מנכ"ל חב' מטרופולין ואנשים עם מוגבלות במהלך הניסוי בעיר.

צילום: דוברות עיריית הרצליה.
  

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525