אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

דילר הרצליה: דרושים מנהיגים

"עמיתי דילר" מהווה תכנית מנהיגות המזמינה קבוצה נבחרת של תלמידי י'-יא' להוביל את הקהילות שלהם וכן לחולל שינוי בקהילות יהודיות בעולם
16/08/2016
דילר הרצליה: דרושים מנהיגים (הגדל)

 

החל מהשנה הקרובה תחל לפעול במועדון הנוער של הרצליה הכוכב השמיני, תכנית ״עמיתי דילר״, להכשרת מנהיגות של בני נוער שיפעלו בקהילות יהודיות בחו"ל ובקהילה המקומית, ויהוו סוכני שינוי פעילים במתן מענה לצרכים בקהילתם. התכנית מיועדת לתלמידי כיתות י'-י"א וישתתפו בה 20 בני נוער שייבחרו לאחר תהליך מיון.

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

מאז 1998 הסמיכה תכנית ״עמיתי דילר״ יותר מ-3,500 בוגרים במטרה ליצור רשת מנהיגים יהודים ברחבי העולם. התכנית פועלת ונתמכת על ידי הקרן הפילנתרופית של הלן דילר.

בהרצליה תפעל התכנית באמצעות מועדון הנוער "הכוכב השמיני", יחד עם העיר השותפה ברוקלין. במסגרת זו יצטרפו בני הנוער מהרצליה, יחד עם בני נוער מברוקלין, ל-32 קבוצות של ״עמיתי דילר״, הפועלות כיום בפריסה בינלאומית בשש יבשות.

התכנית תפעל במהלך כל השנה כקבוצה מונחית בתוכנית הכשרה מגוונת ותכלול מפגשים, סדנאות, שבתונים, סמינר של שבועיים בקהילה המקבילה בחו״ל וסמינר של שלושה שבועות בישראל המיועד לבני הנוער החברים ב-16 שותפויות, בקונגרס נוער יהודי בינלאומי.

תכנית ״עמיתי דילר״ מכשירה את חניכיה לתיקון עולם הלכה למעשה, לבניית קשר לעם היהודי ולקהילה המקומית בישראל ולהעמקת הזהות היהודית של משתתפיה. חניכי התוכנית רוכשים כלי מנהיגות רעיוניים ומעשיים תוך עבודה בשיתוף עם קבוצה מקבילה להם מעבר לים. מתוך התכנית נולדים מנהיגים בעלי אמונה בכוחם לשנות ולהשפיע על העולם.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, הביע הערכה לפעילות ואמר "זוהי תכנית הדגל של החינוך היהודי הבלתי פורמלי בהרצליה אשר מעניקה משמעות הן לבני הנוער המקבלים כלים לחיזוק הזהות היהודית שלהם ולהעצמתם האישית, הן לקהילה המקומית כאן בהרצליה והן לקהילה היהודית בחו"ל".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין כי "עיריית הרצליה רואה חשיבות מיוחדת בהעמקת הקשר בין בני הנוער בהרצליה עם בני נוער יהודי בעולם ורואה בתכנית אמצעי חשוב לטיפוח דור העתיד שלנו בעיר".

מנכ"לית עמיתי דילר, ליאת כהן רביב: ״מדובר בתכנית הוליסטית ארוכת טווח שנוגעת בתחומי תוכן מגוונים, כאשר המיקוד הוא בלמידה חווייתית, דרך התנסות, ובאופן זה אנו יוצרים השפעה ארוכת טווח על המשתתפים ובני משפחותיהם. במישור המקומי התכנית מייצרת אימפקט קהילתי ומפתחת נוער מעורב, פעיל ומוביל בקהילה. בהמשך הדרך ייהנו בוגרי דילר בהרצליה מתכניות המשך מגוונת לבוגרים ברמה ארצית והבינלאומית".

מעיריית הרצליה, מחלקת נוער וקהילה ומועדון הכוכב השמיני, נמסר כי נבחרה רכזת לתוכנית, בשיתוף קרן דילר, טל נישליס, בוגרת תואר ראשון בממשל ודיפלומטיה ובעלת ניסיון רב בהדרכת משלחות בארץ ובחו"ל. הקבוצה צפויה להתחיל לפעול באוקטובר הקרוב, כאשר ב-19.9 בשעה 19:00 יתקיים מפגש חשיפה של התוכנית במועדון הנוער הכוכב השמיני ובו תוצג התוכנית בפני בני הנוער. המפגש פתוח לכל המעוניין. לפרטים ומידע ניתן לפנות למועדון הכוכב השמיני או למייל של התכנית: Herzliya.diller@gmail.com.

 


 

מצורפות שתי תמונות של בני נוער הפועלים במסגרת תכנית עמיתי דיל.

צילום: עמיתי דילר.
  

 

 

 ""

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525