אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

בחסות האיחוד האירופי: הרצליה למען הפחתת העומס בכבישים: מקיימת 'האקלימתון' לגיבוש פתרונות בנושא התחבורה

ההרשמה ל-'האקלימתון' פתוחה בפני סטארטאפיסטים שיפתחו פתרונות חדשניים, יצירתיים ובעלי יכולת יישום
26/09/2016
בחסות האיחוד האירופי: הרצליה למען הפחתת העומס בכבישים: מקיימת 'האקלימתון' לגיבוש פתרונות בנושא התחבורה (הגדל)


עיריית הרצליה נבחרה, יחד עם 120 ערים בעולם, לקיים מרתון בתחום איכות הסביבה, כאשר כל עיר מתמקדת בנושא שיש לו השפעה וחשיבות על איכות החיים של תושביה. הנושא שנבחר בהרצליה הוא הפחתת עומסי התחבורה. המרתון לגיבוש פתרונות בנושא יתקיים בסוף השבוע הראשון אחרי סוכות, 27-28 באוקטובר, מיום חמישי בשעה 18:00 ועד יום שישי בצהריים, ויזמים מקוריים ויצירתיים מוזמנים להשתתף.

 

  

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


המרתון מתקיים במסגרת האקלימטון (HAClimathon) בינלאומי, בחסות האיחוד האירופי, שיימשך 24 שעות וייערך בו זמנית בכל 120 הערים שנבחרו. המרתון ייערך במשרדי חברת DELL-EMC באזור התעשייה, בליווי מנחים מתחומים שונים. בין הקריטריונים לבחינת הפיתוח: יצירתיות, פרקטיות, חדשנות, יכולת יישום ויכולת הצגת הפרויקט.

האתגר שנבחר ע"י עיריית הרצליה הוא הפחתת השימוש באמצעי התחבורה הפרטיים השונים, במטרה לתרום לשיפור איכות החיים בעיר ולהביא להפחתת העומס בכבישים בעיר, זיהום האוויר ופליטות גזי החממה. לשם כך, במהלך האקתון ייחשפו מאגרי נתונים רלוונטיים כדי לסייע למשתתפים להציע פתרונות אפקטיביים. מדובר על שיתוף פעולה בין מינהלת אזור התעשייה, המחלקה לאיכות הסביבה, אגף המחשוב, מהנדס העיר, החברה הכלכלית וה- HAC - המרכז ליזמות טכנולוגית במרכז הצעירים.

בין האתגרים שיעמדו בפני המשתתפים: הפחתה בשיעור כניסת כלי רכב פרטיים לאזור התעשייה, עידוד ילדים ללכת או לרכוב לביה"ס; מציאת כלי עזר שיאפשר לרוכבי אופניים לבחור בנתיב הבטיחותי הקצר ביותר, עידוד נסיעה בתחבורה ציבורית בעיר, הסטת מכוניות פרטיות מצירים עמוסים ועוד.

המשתתפים יוכלו להגיע עם רעיון קיים על מנת ליישמו או יוכלו לפתח רעיון חדש במהלך המרתון. המשתתפים יוכלו להירשם כקבוצה או כיחידים ולגבש שותפים לצוות, בתמיכה ובליווי אנשי מקצוע מעולם הטכנולוגיה, התחבורה, הסביבה והרשות המקומית. 

HAClimathon יתקיים בשיתוף פעולה של עיריית הרצליה עם שותפים אסטרטגיים, כגון המשרד להגנת הסביבה, התכנית הלאומית לתחליפי דלקים במשרד ראש הממשלה, קהילת אקומושן לקידום תחבורה חכמה, ביה"ס לקיימות במרכז הבינתחומי, חברת DELL-EMC מרכז השל לקיימות ועוד.

ראש העיר, משה פדלון אמר כי "הבחירה בנושא צמצום הנסועה בעיר היא חלק מהתכנית העירונית שלנו להקלת הנסיעה בעיר ולצמצום פליטות גזי חממה. מדי שנה חלה עלייה במספר כלי הרכב הפרטיים, וכדי לשמור על איכות החיים של התושבים אנו חייבים להביא לשינוי משמעותי בהרגלי הנסיעה בכלי רכב לא ממונעים ובשימוש בתחבורה ציבורית ע"י התושבים".

סגנית ומ"מ ראש העיר, מאיה כץ, מחזיקת תיק התחבורה מדגישה כי "אזור התעשייה מהווה אתגר תחבורתי, שכן מדי יום נכנסים אליו עשרות אלפי עובדים ומבקרים. עיריית הרצליה מקדמת בשנים האחרונות פתרונות מגוונים באזור, כשירותי הסעות (שאטלים), תגבור התחבורה ציבורית והוספת שבילי אופניים. הבחירה בהרצליה לפרויקט היא תוצאה מהתקדמותה המשמעותית כעיר חכמה ומובילה בתחום הטכנולוגי".

מנכ"ל העירייה, יהודה בן-עזרא הבהיר כי "עיריית הרצליה רואה חשיבות עליונה במציאת דרכים להפחית את השימוש בכלי רכב פרטיים ומעבר לתחבורה ציבורית ולרכיבה על אופניים, ופועלת במגוון דרכים על מנת שהתנועה בכבישי העיר תזרום בנוחות ויופחתו הפליטות של גזי החממה".
 

  

 

""

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525