אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

העיר הרצליה מרכינה ראשה על מותו של שמעון פרס

פדלון: "באישיותו הענקית ובחזונו הכביר חוצה הגבולות, הצליח שמעון פרס להטביע חותם, להתוות דרך ולהשפיע תוך שהוא נוגע בלבם של כולם"
28/09/2016
העיר הרצליה מרכינה ראשה על מותו של שמעון פרס (הגדל)


העיר הרצליה אבלה על לכתו של הנשיא וראש הממשלה לשעבר, שמעון פרס, המנהיג שדרכו וחזונו הטביעו חותם על דמותה של המדינה לאורך כל שנות קיומה.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

בשנים האחרונות קשר שמעון פרס ז"ל קשר מיוחד עם הרצליה, ויחד עם ראש העיר, משה פדלון, קידם מיזם משותף של משחקי כדורגל ללא אלימות, תחת הקריאה: לא לאלימות, לא לגזענות ולא לחוסר הסובלנות במגרשי הכדורגל.

הקריאה הזו הושמעה במסגרת "מונדיאל השלום", שהתקיים בהרצליה בארגון מרכז פרס לשלום. באירוע התאחדו כוכבי ליגת העל ושיחקו ב"נבחרת השלום" לצד נבחרת שגרירי העולם ו-300 ילדים ישראלים ופלסטינים.

בפתיחת האירוע אמר שמעון פרס: "שחקני הכדורגל מהווים דוגמא לנוער ולאלפי ילדים. על כולנו לשמש דוגמא לפיוס וסובלנות ולבנות גשרים באמצעות הספורט ולא חומות".

פרס ז"ל גם השתתף בחגיגות ה-90 של הרצליה ובדברי ברכתו אמר "אני מצדיע לעיר הרצליה על שהפכתם את המציאות לגדולה מהחזון, ויש לכם במה להתגאות. המשיכו והגשימו את חזונו של הרצל, אני גאה בכם". מאוחר יותר, עלה שוב לבמה ואמר "זה אחד הערבים הכי מרגשים ומעוררי תקווה שהיו לי".

ראש העיר משה פדלון הביע את צערו על מותו של שמעון פרס ואמר "באישיותו הענקית ובחזונו הכביר חוצה הגבולות, הצליח שמעון פרס להטביע חותם, להתוות דרך ולהשפיע תוך שהוא נוגע בלבם של כולם, בארץ ובעולם. בפגישותיי אתו התפעלתי תמיד מאישיותו ומרצונו העז לפעול למען המדינה והחברה. הקשר המיוחד שלו עם העיר, והפרויקטים החברתיים המשותפים שלנו, מהווים עבורנו מורשת חשובה לעתיד".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "שמעון פרס, ענק החזון והמעש, הוא מגדולי המנהיגים שקמו לעמנו וכל חייו הוקדשו למען המדינה והחברה הישראלית. כולנו צועדים לאור ערכיו וחזונו שעמדו בסימן השאיפה לסובלנות, אחווה, שיתוף ושלום. ערכים שאנו מבקשים להמשיך וליישם ברוחו ובדרכו".

  בתמונות: שמעון פרס ז"ל וראש העיר משה פדלון בפתיחת מונדיאל השלום, מאי 2016.
צילום: דוברות עיריית הרצליה.

   

 

""

גג 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525