אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

עיריית הרצליה מקימה מתחם הדרכה ייחודי לרכיבה על אופניים, בדגש על אופניים חשמליים

המתחם יכלול כיתות לימוד מצוידות באמצעים טכנולוגיים מתקדמים
31/10/2016
עיריית הרצליה מקימה מתחם הדרכה ייחודי לרכיבה על אופניים, בדגש על אופניים חשמליים (הגדל)


ריבוי האופניים החשמליים יצר בעיה לרוכבים עצמם ולהולכי הרגל שלידם, ועכשיו עיריית הרצליה מרימה את הכפפה ומקימה מגרש הדרכה חדשני לרכיבה על אופניים, תוך שימת דגש על אופניים חשמליים. בשבוע שעבר אישרו חברי מועצת העיר תקציב להקמת מתחם הדרכה, שיוקם בשטח של שישה דונם באזור הצפוני של פארק הרצליה. זאת כחלק מתפיסת התחבורה בעיר, הרואה חשיבות בהקניית כללי זהירות וטיפוח תרבות רכיבה על אופניים.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


בכוונת העירייה להפעיל את מגרש ההדרכה כבר במהלך המחצית השנייה של שנת הלימודים הנוכחית, במסגרת תכנית הלימודים בכל מערכת החינוך העירונית ולשמש את כלל תלמידי העיר. בשלב הראשון יתמקדו ההדרכות בתלמידי התיכונים, ובהמשך ייכללו בהן גם תלמידי חטיבות הביניים ובתי הספר היסודיים.

מתחם ההדרכה יכלול כיתות לימוד מצוידות באמצעים טכנולוגיים מתקדמים בשיתוף פעולה עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ומשטרת גלילות, לצורך הקניית ידע לתלמידים באמצעות מערכי שיעור עפ"י גילאים ורמות. המערכים יכללו ידע הקשור לחוקי התנועה, תמרורים וסימנים מוסכמים הקשורים לרוכבי אופניים, הכרת עזרי הבטיחות לאופניים ולרוכב עליהם.

בנוסף ובאופן ייחודי כפי שהוחלט בעירייה, יועברו שיעורים מעשיים במגרש ההדרכה כסביבת התנסות המדמה את המציאות במרחב התנועה העירוני.

ראש העיר משה פדלון אמר כי "עידוד הרכיבה על אופניים, חשמליים ורגילים כאחד, הוא חלק מהרצון שלנו למצוא דרכים להפחתת התנועה בכבישי העיר וזיהום האוויר שנגרם עקב כך. לשם כך אנחנו יוזמים תכניות ופעילויות שונות, בהם גם מגרש ההדרכה, שייתן לרוכבים הצעירים מידע וכללי נהיגה להגברת הביטחון - שלהם ושל הולכי הרגל שנמצאים סמוך להם".

מ"מ וסגנית ראש העירייה, מחזיקת תיק התחבורה, מאיה כץ, אמרה כי "האופניים החשמליים הפכו בשנים האחרונות לכלי פופולרי ומסוכן לרוכבים ולשאר משתמשי הדרך החשופים לכך. הקמת מתחם ההדרכה היא תוצר של עבודת מטה רחבה ומעמיקה שקידמנו במהלך השנה בכל האמצעים העומדים בסמכותנו כרשות במטרה להקנות הרגלי רכיבה בטוחה לאוכלוסיית התלמידים הרוכבים, שכיום אין להם מיומנות נהיגה או הכרת חוקי התנועה הנדרשים לכך".

 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא הבהיר כי "עיריית הרצליה פועלת בהתמדה על מנת לעודד רכיבה על אופניים, וזאת כחלק מהדאגה לשיפור איכות הסביבה, הפחתת עומסים בכבישים והגברת הפעילות של התלמידים. במסגרת זו אנו יוזמים תכנית הדרכה והסברה לרוכבים על מנת להבטיח את שלומם ובטיחותם בדרך".   


 

תמונת אילוסטרציה.

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525