אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

עיריית הרצליה מקדימה בשנה את יישום החוק: האתר העירוני נגיש על פי כל כללי הנגישות

עיריית הרצליה מעמידה לרשות כלל התושבים את האתר העירוני כשהוא עומד בכל כללי הנגישות לאתרי אינטרנט
31/10/2016
עיריית הרצליה מקדימה בשנה את יישום החוק: האתר העירוני נגיש על פי כל כללי הנגישות (הגדל)


עיריית הרצליה לא מחכה עד תקנות "נגישות השירות" ייכנסו לתוקף, באוקטובר 2017, וכבר עכשיו - באוקטובר 2016, מעמידה לרשות כלל התושבים את האתר העירוני כשהוא עומד בכל כללי הנגישות לאתרי אינטרנט. כתוצאה מהעמידה בכל הכללים, יתווסף בשבועות הקרובים לאתר העירוני של עיריית הרצליה הלוגו 'אתר נגיש'.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

על פי הנתונים, כ-20% מהתושבים בישראל הינם אנשים עם מוגבלות מסוגים שונים: פיסית, חושית, לקות נפשית, לקות שכלית. לאור זאת קבעה נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות במשרד המשפטים, תקנים להנגשת המרחב הציבורי. בין השאר נקבע גם כי כל אתרי האינטרנט בישראל המשרתים את הציבור, יהיו נגישים עד ה-25 באוקטובר 2017 ונקבעו סטנדרטים לפיהם יש לבצע את ההנגשה.

במהלך הגלישה באינטרנט אנשים עלולים להיתקל בקשיים שונים, כגון גודל האותיות, רקע כהה שלא מאפשר להבחין בבירור בטקסט, מידע המתחלף במהירות גבוהה מדי ועוד.

על מנת להנגיש את האתר ולאפשר לכל המשתמשים בו לקרוא מידע המתפרסם ולבצע פעולות המוצעות בו (תשלומים, רישום ועוד) ביצעה העירייה, יחידת הנגישות העירונית, דוברות העירייה ואגף המיחשוב, את השינויים הנדרשים שנקבעו. כך למשל, ניתן לתפעל את האתר גם באמצעות מקלדת ולא רק באמצעות העכבר, אפשר לשנות את צבע הרקע, את הצבע והגודל של הכותרות, להדגיש קישורים בקו תחתון, לעצור כל רכיב במידע דינאמי שזז (כגון 'מבזקים') באמצעות לחצן השהיה ועוד.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "הנגשת העיר היא ערך חשוב בעיניי ואנחנו פועלים ללא הרף על מנת שהיא תבוא לביטוי הן ברמה הפיסית והן ברמה השירותית. אני מברך על המהירות והיסודיות שבה הדברים נעשו להנגשת האתר העירוני אשר משרת את כלל הציבור".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא הבהיר כי "בעקביות ובהתמדה עיריית הרצליה מרחיבה את הנגשת העיר, ובכך מאפשרת לאנשים עם מוגבלות לפעול ולהשתתף בצורה שוויונית ומכבדת בפעילויות המתקיימות במרחב הציבורי, במוסדות החינוך והתרבות העירוניים ועוד". 
 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525