אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

האקלימתון הרצליה: 100 יזמים, 15 פתרונות, 3 זוכים במרתון פתרונות להפחתת עומסי תנועה

במקום הראשון זכתה קבוצה של תושבי הרצליה, הורים מחטיבת ביניים הנגיד, יחד עם נציגי התלמידים
1/11/2016
האקלימתון הרצליה: 100 יזמים, 15 פתרונות, 3 זוכים במרתון פתרונות להפחתת עומסי תנועה (הגדל)
 

יותר מ-100 יזמים מתחומים שונים הגיעו בסוף השבוע למרתון יזמות בנושא הפחתת עומסי תנועה שערכה עיריית הרצליה - מרכז היזמות הטכנולוגי. המרתון, שנערך בחסות האיחוד האירופי, עסק בנושא האקלים והפחתת פליטות גזי חממה והתקיים בו-זמנית ב-120 ערים ברחבי העולם, כשהרצליה היא אחת מהן.


 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

וכך, במשך 24 שעות רצופות ישבו במשרדי חברת EMC אנשי היי טק לצד אנשי איכות סביבה ותושבי העיר, כשלצדם מנטורים ממגוון חברות מובילות, המרכז הבינתחומי ונציגי הנהלת העיר, וכולם עוסקים בהעלאת הצעות ופתרונות בנושא המרתון.

פאנל השופטים כלל נציגים מהמשרד להגנת הסביבה, התכנית הלאומית לתחליפי דלקים במשרד רה"מ, קהילת אקומושן לקידום תחבורה חכמה, דיקאן ביה"ס לקיימות במרכז הבינתחומי, סמנכ"ל חברת DELL-EMC, קונסול המדע בשגרירות גרמנית, ראש עיריית הרצליה ומ"מ וסגנית ראש העיר.

במקום הראשון זכתה קבוצה של תושבי הרצליה, הורים מחטיבת ביניים הנגיד, יחד עם נציגי התלמידים, שגיבשו הצעה להקמת קואופרטיב לשיתוף הסעות בשאטל שיסיע תלמידים למוסדות החינוך ואת ההורים לעבודה. זאת באמצעות אפליקציה המזהה צרכים כגון, לוחות זמנים נדרשים, נתיבי התניידות ועוד. האפליקציה מתבססת על טכנולוגיה של חברת הסטארטאפ NEURA הפועלת בהרצליה.

במקום השני זכתה קבוצה שהציעה מודל לתחבורה ציבורית דינמית, המותאמת לצורכי המשתמשים ומשלבת בין היתרונות של רכב פרטי ליתרונות של תחבורה ציבורית כאשר הנסיעה מתבצעת במיניבוסים. המודל משקלל את הצרכים של כל המשתמשים ומחשב עבורם מסלולי נסיעה אופטימליים. מסלולי הנסיעה מדויקים וכוללים מעט תחנות, כך שזמני הנסיעה משתווים לנסיעה במכונית פרטית.

למקום השלישי הגיעה קבוצה שיצרה אפליקציה לעידוד השימוש בתחבורה ציבורית, כאשר המשתמש מקבל ניקוד על פי מספר מדדים כגון: שימוש ברכב חלופי למכונית הפרטית, נסיעה שלא בשעות העומס ועוד. התגמול יהיה באמצעות קופונים והנחות.
 
למקום הרביעי, ובמרחק חצי נקודה מהמקום השלישי, הגיעה קבוצה שחבריה יצרו אפליקציה של צבירת מיילים על נסיעה בתחבורה ציבורית (בדומה לטיסות). במקביל, הם גם יצרו תשתית להגברת חוויית הנסיעה בתחבורה הציבורית באמצעות משחקי טריוויה וכן שיחות באמצעות אפליקציה עם אנשים שנמצאים באותו זמן באוטובוס.

ראש העיר משה פדלון אמר "צמצום התנועה בכבישים הוא אחד היעדים החשובים בעיניי ואנו פועלים בכמה מישורים על מנת להביא לכך בקרוב. חשיבותו של המרתון שיזמנו היא בגיבוש פתרונות טכנולוגיים חדשניים ויצירתיים שיתרמו אף הם לקידום הנושא".

מ"מ וסגנית ראש העיר מאיה כץ ציינה "עיריית הרצליה מקדמת בשנים האחרונות פתרונות רבים ומגוונים לעידוד השימוש בתחבורה ציבורית והפחתת עומסי התנועה. היזמים הציגו פתרונות מעניינים וחלקם אף ימשיכו את עבודתם במרכז היזמות הטכנולוגי העירוני על מנת לבחון את יישומם״.
 
מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא מסר "עיריית הרצליה יוזמת מגוון רחב של צעדים לשיפור התחבורה בעיר ויחד עם זה גם מעודדת את התושבים להעלות רעיונות והצעות. המרתון מביא את המעורבות הזו לביטוי מלא שממנו כולנו נצא נשכרים".

 


 

מצ"ב תמונה מהמרתון.
צילום: נמרוד גליקמן.


  


 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525