אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

ראשים מדברים למען נשים בהרצליה

8/11/2016
ראשים מדברים למען נשים בהרצליה (הגדל)
 

לרגל היום למניעת אלימות כלפי נשים: תערוכה מיוחדת בגלריה העירונית הרצליה. מציגה 130 ראשים מעוצבים ע"י אמנים ואישי ציבור שיוצעו למכירה. ההכנסות למען מקלטים לנשים.

 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

אות הפתיחה לאירועי היום הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים, ניתן בהרצליה ביום ראשון השבוע, עם פתיחתה של התערוכה המסקרנת "הקול בראש שלך", בגלריה העירונית. מדובר ב- 130 ח"כים, אישי ציבור ואמנים שהחליטו לתת ביטוי אמנותי אישי לנושא הכאוב. במסגרת זו קיבלו המשתתפים ראשי קלקר והם עיצבו וקישטו אותם על פי תפיסתם ותחושתם.

בין האישים שמשתתפים בפרויקט ח"כ עליזה לביא, ח"כ מיקי רוזנטל, ח"כ מיכל רוזין, ח"כ מירב מיכאלי, ח"כ מירב בן ארי, רות רזניק, יעל ארד, צופית גרנט, ליהי לפיד ועוד. גם ראשי העיר השתתפו, ובהם ראש העיר משה פדלון וסגניות ראש העיר מאיה כץ ועפרה בל.

באירוע הפתיחה אמר ראש העיר משה פדלון "אתגר ההתמודדות עם האלימות כלפי נשים מתחיל בחינוך ובהסברה וחייב להימשך ולהתבצע בכל הכלים שיש לנו כחברה, ואחד הכלים הללו הוא התערוכה היפה והמרגשת שלפנינו".

התערוכה מוצגת בגלריה העירונית עד ה-23.11 וכבר בימים אלו עלו כל היצירות למכירה פומבית אינטרנטית פתוחה לקהל באתר Bid Spirit בשיתוף עם גלריה תירוש. כל ההכנסות ממכירת היצירות קודש להקמת מעון חדש לנשים מוכות.

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא
צייןכי "העשייה הנמרצת של עיריית הרצליה למען נשים, לשם קידומן, שוויונן והעצמתן לאורך כל השנה, היא דרך הביטוי הברורה והבוהקת שלנו בנושא".

התערוכה היא פרויקט משותף של מחלקת תרבות ומינהל נשים בעיריית הרצליה, החברה לאמנות ותרבות בע"מ, הגלריה העירונית, ארגון אמני הרצליה, המקלט לנשים מוכות של עמותת ל.א לאלימות ומוז"ה אגף החינוך של מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית. אוצרות התערוכה: שלי רשקס, נילי ויצטום וד"ר בט ארז.

 


בתמונה: ליהי לפיד (משמאל) ראש העיר משה פדלון, ח"כ נורית קורן ונילי ויצטום.
צילום: עופר עמרם.

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525