אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               

אושר תקציב עיריית הרצליה לשנת 2017 - עיקר ההשקעה בחינוך ובשיפור פני העיר

סך כל התקציב הרגיל עומד על 899 מיליון ₪ * ותקציב הפיתוח (תב"ר) על 435 מיליון ש"ח
30/11/2016
אושר תקציב עיריית הרצליה לשנת 2017 - עיקר ההשקעה בחינוך ובשיפור פני העיר (הגדל)

:

מועצת העיר הרצליה אישרה השבוע (יום ג', 29.11) את התקציב העירוני, הרגיל והבלתי רגיל, לשנת 2017. התקציב גובש במהלך החודשים האחרונים ע"י הנהלת העירייה ואגף המינהל הכספי, בשיתוף כלל מנהלי יחידות העירייה.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

התקציב הרגיל שאושר עומד על סך 899 מיליון ₪ (לעומת 851 מיליון ש"ח ב- 2016) ותקציב הפיתוח - התקציב הבלתי רגיל (תב"ר) יעמוד על 435 מיליון ש"ח (לעומת 391 מיליון ש"ח ב- 2016).

חשוב לציין, כי בתקציב הרגיל ההכנסות העצמיות מהוות כ- 76% מכלל תקציב ההכנסות. אחוז גבוה זה מעיד על עצמאות כלכלית, ואכן עיריית הרצליה מדורגת על ידי חברתStandard & poor's הבינלאומית, בדירוג הגבוה ביותר בישראל AAA כאחד הגופים האיתנים במשק הישראלי.

בהתאם לחזון העירוני, שהציב ראש עיריית הרצליה משה פדלון, הוצגו התקציב וניתוח משמעויותיו בפני חברי המועצה על ידי מ"מ מנהל הכספים של העירייה, רו"ח רוני חדד.

עיקר ההשקעה והוצאות התקציב הרגיל לשנה הקרובה יהיו בתחום החינוך בעיר, בסך כ- 278 מיליון ש"ח, אשר מהווים את ההוצאה הגדולה ביותר מכלל התקציב העירוני כ - 34%. תקציב זה כולל תגבורים, יוזמות ותוכניות העשרה בחינוך. בנוסף, ממשיכה העיריה להשקיע בבנייה, שיפור ושדרוג של מוסדות חינוך בעיר.

נתח תקציבי גדול, כ- 12.1% מהתקציב הרגיל, מופנה לשיפור פני העיר ואיכות הסביבה וכ- 8.3% לתחום התרבות, נוער וספורט. בשנת 2017 תימשך ההשקעה הרבה באירועי התרבות והספורט מהם נהנים התושבים: מופעי קונצרטים בפארק, עדלאידע ואירועי ספורט עממי. תחום נוסף הזוכה לנתח תקציבי גדול הוא הרווחה - 11.9%.

התקציב החדש עולה לאישור כאשר בעירייה מציינים שלוש שנים לכהונתו של ראש העיר. בתקופה זו, ברוח חזונו של ראש העיר, עלתה משמעותית ההשקעה העירונית בתקציבי החינוך, הפיתוח העירוני, התשתיות, התרבות, הרווחה ועוד, בוצעו שינויים משמעותיים הן בהסדרי התנועה במרכז העיר עם הסרת ה"קפסולה" בצומת בן גוריון - סוקולוב, חנייה חינם בכחול-לבן מדבקת "אני מהרצליה", נוספו אירועי תרבות ובראשם העדלאידע המרהיבה בפורים, תנופת בנייה והתחדשות ברחבי העיר, כולל בנושאי תמ"א 38 ופינוי בינוי, תוך שימת לב לנושא דיור בר השגה לבני העיר.

להגברת הסדר והביטחון האישי של התושבים הוקמו אגף חדש לפיקוח, ביטחון וסדר ציבורי וכן יחידת שיטור עירוני, הכוללת צוותים משולבים של שוטרים ופקחים המצוידים בכלי רכב שמותקנים בהם אמצעים מתקדמים. בנוסף ניכרת השקעה ותשומת לב מיוחדת לצעירים, לניצולי השואה, לבני הגיל השלישי ועוד.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון אמר "התקציב שאושר ישפר את היכולות שלנו כעירייה להעניק לתושבים את מיטב השירותים ברמה הגבוהה ביותר, וכן ימשיך ויחזק את האיתנות והעצמאות הכלכלית של העיר, ובכך את היכולת לקדם השקעות עתידיות בחינוך, בתשתיות, בתרבות, בהתחדשות עירונית ובכלל תחומי איכות החיים בעיר".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין כי "התקציב שהוכן וגובש הוא תוצאה של שיתוף פעולה בין כל אגפי העירייה. אני מודה למ"מ מנהל הכספים של העירייה, לאנשי המינהל הכספי, למנהלים ולחשבים על העבודה המוקפדת והאחראית בהכנת תכנית העבודה השנתית שהיא הבסיס לעשייה טובה ומוצלחת".

 


 

לעיון בפרטי התקציב

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525