אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

גליל ים: מתחיל אכלוס פרויקט דיור להשכרה לטווח ארוך במחיר מפוקח

שר האוצר וראש עיריית הרצליה גזרו ביום שני השבוע את הסרט במתחם
5/12/2016
גליל ים: מתחיל אכלוס פרויקט דיור להשכרה לטווח ארוך במחיר מפוקח (הגדל)


שנתיים בלבד לאחר שראש עיריית הרצליה משה פדלון הניח את אבן הפינה במתחם הכוכבים בגליל ים, בינואר 2015, הגיעו שר האוצר משה כחלון, ראש עיריית הרצליה משה פדלון וראשי אפריקה ישראל ביום שני השבוע למתחם על מנת לגזור את הסרט ולהודיע כי מתחיל איכלוס הדירות במקום.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


מתחם הכוכבים בגליל ים הוקם כיוזמה הנותנת מענה למצוקת הדיור בישראל. במסגרתו יכולים, זכאים, מהם 30% תושבי הרצליה, לשכור דירה לטווח ארוך של עד 10 שנים בעיר הנמצאת בלב אזור הביקוש.

במקום יש חמישה בנייני מגורים חדשים, שבהם 273 יחידות דיור, בתמהיל מגוון של דירות בנות 2, 3, ו-4 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. מתוכן 58 דירות בשכר דירה מפוקח המיועדות לזכאים תושבי העיר הרצליה ו-10 דירות לזכאים משאר הארץ, ו-205 דירות המושכרות לזכאים נוספים במחירי שוק קבועים.

אפריקה ישראל הינה האמונה הבלעדית על הפיתוח, ההקמה וכן על תפעולו וניהולו של הפרויקט ב-20 השנים הבאות. זאת באמצעות החברות בנות של הקבוצה: אפריקה ישראל מגורים יזמית הנדל"ן למגורים, אפריקה ישראל נכסים המתמחה בתפעול, אחזקה וניהול נכסים מניבים, בהם דירות להשכרה בגרמניה ודניה סיבוס הקבלן המבצע.

משה כחלון, שר האוצר, אמר בטקס: "שוק השכירות הוא חלק בלתי נפרד מפתרון משבר הדיור. שנה וחצי מאז מתן היתר הבנייה - אנחנו כבר נמצאים באכלוס, זאת אומרת שאם רוצים אפשר. בחודש הבא נפרסם שני מכרזים נוספים לשכירות ארוכת טווח בלב אזורי הביקוש של תל אביב וירושלים. בשנה הבאה נשווק 3,000 דירות נוספות בשכירות ארוכת טווח. יש לנו כרגע במלאי 36,000 דירות בשכירות ארוכת טווח שאושרו בותמ"ל. אנחנו נעמוד ביעד השיווקיים של 60-70 אלף דירות במחיר למשתכן. יש רושם שאנחנו יצרנו את משבר הדיור אבל אנחנו בסך הכל התנדבנו לפתור אותו ואנחנו נפתור אותו."

משה פדלון, ראש עיריית הרצליה, אמר בתחילת דבריו "משה כחלון ומשה פדלון מקבלים החלטות אמיצות" והוסיף כי הוא מודה לשר האוצר על היוזמה והרוח הגבית בקידום פרויקט חשוב זה. בהמשך הבהיר פדלון כי "המהלך של דיור להשכרה מצטרף לשורת צעדים שהעירייה נקטה בשנתיים האחרונות כדי להקל על יוקר המחיה בנושא הדיור ולהגדיל משמעותית את היצע המגורים בעיר - ביניהם חתימה על הסכם גג לבניית אלפי יחידות דיור, בגליל-ים, במחיר למשתכן עם משרד האוצר והשיכון, וקידום תהליכים מואצים של התחדשות עירונית הן בבנייה חדשה, הן בתמ"א 38 והן בתוכניות פינוי בינוי בעשרות מתחמים ברחבי העיר".

אברהם נובוגרוצקי (נובו), מנכ"ל קבוצת אפריקה ישראל: "פרויקט זה, הראשון מסוגו בישראל, התמודד עם אתגרים רבים והושלם במהירות רבה הודות לרצון טוב ושיתוף פעולה מצד גורמים רבים, הן בתוך קבוצת אפריקה ישראל והן בין החברה למשרד האוצר, עיריית הרצליה, חברת דירה להשכיר, חברת חשמל, תאגיד מי הרצליה והרשויות השונות".

 תמונה מטקס גזירת הסרט: (משמאל) מאיה כץ, מ"מ וסגנית רה"ע הרצליה, שר האוצר משה כחלון, ראש עיריית הרצליה משה פדלון, עוזי לוי, מנכ"ל חברת דירה להשכיר, אברהם נובוגרוצקי (נובו), מנכ"ל קבוצת אפריקה ישראל צילום: עיריית הרצליה

  

 

 

""

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525