אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הרצליה ציינה את היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

בין האירועים היו טקס עירוני חגיגי וקמפיין לאיסור חנייה במקומות המיועדים לנכים
6/12/2016
הרצליה ציינה את היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (הגדל)


הטקס עירוני בהרצליה לציון היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות נערך ביום שני השבוע בתיכון היובל, במעמד ראש העיר משה פדלון, סגניותיו, מאיה כץ ואיה פרישקולניק, מנכ"ל העיריה יהודה בן עזרא, וחברי מועצה.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


הטקס, שכלל הופעה של שתי להקות מחול משולבות: "גלגל במעגל", הכוללת אנשים בכיסאות גלגלים ואנשים עומדים ו"מעגלי אורה", המשלבת אנשים עם עיוורון ואנשים רואים, העלה על נס את עוצמתו האישית של אדם עם מגבלה.

במהלך הטקס התלמידים למדו שיר בשפת סימנים, ותלמידות מגמת המחול של בית הספר הצטרפו לריקוד משותף עם להקת "מעגלי אורה". בסיום המופע, התקיים פאנל של אנשים עם מוגבלות שענו על שאלות תלמידים בנושא החיים וההתמודדות עם מגבלה.

הטקס היה אירוע הפתיחה לאירועים שמתקיימים בהרצליה לציון היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות, ביוזמת יחידת הנגישות ותכנית "קהילה נגישה" של היחידה לעבודה קהילתית באגף הרווחה.

כך, במסגרת קמפיין "לא נכה אל תחנה" נתלו שלטים ברוח זו ברחבי העיר וביום חמישי, ה-8.12, נערך אירוע הסברה העוסק בהגברת המודעות הציבורית לאיסור על חנייה בחניות נכים.

באירוע, המתקיים בשיתוף מועצת הנוער העירונית ופעילי "קהילה נגישה", כולל חלוקת חומרי הסברה והעוברים וצילום תושבים על רקע הסיסמא. בנוסף, חטיבות הביניים מקיימות אירועי סימולציה, שבהם תלמידים מתנסים במצבים שבהם נתקלים אנשים עם מוגבלות.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון ציין כי: "עיריית הרצליה פועלת לאורך כל השנה על מנת להגביר את המודעות הציבורית לצרכים המיוחדים של תושבים בעיר. כחלק מכך אנחנו מנגישים את העיר ומקיימים אירועים משותפים לכל הקהלים בעיר".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "עיריית הרצליה יוזמת ומעודדת מגוון אירועים ופעילויות לאורך כל השנה, העומדים בסימן שילוב ושיתוף מלא של תושבים עם מוגבלות בחיי העבודה, התרבות והפנאי בעיר".


תמונה מהטקס העירוני.
צילום: דוברות עיריית הרצליה.

  

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525