אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

נחנכה גינה אקולוגית-לימודית במרכז פסג''ה

4/01/2017
הגדל

 
ביום שלישי השבוע נחנכה גינה אקולוגית-לימודית במרכז פסג''ה (פיתוח סגלי הוראה) בהרצליה. הגינה, שהוקמה עבור אנשי החינוך בעיר במסגרת לימודי קיימות של הגיל הרך, מהווה שלב נוסף בתהליך לימודי הסביבה המעשיים המתקיימים בעיר.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

הפעילות במקום תאפשר לצוותים החינוכיים ללמוד ולהתנסות בתחומי החקלאות, אקולוגיה, ביולוגיה והסביבה במטרה להנחיל את הידע לתלמידים.

במקום עתיד להתקיים תהליך פדגוגי משמעותי של החלפת מידע במסגרת לימודי עמיתים ופיתוח מערכי שיעור סביבתיים עבור הצוותים החינוכיים בהרצליה.

בגינה האקולוגית יגדלו המורים והגננות ירקות וצמחי תבלין, ישתלו גידולים מושכי מאביקים (דוגמת ציפורים ודבורים) ויקודמו תהליכים "מקיימים" לשימור טבעי של החי והצומח.

ראש העיר משה פדלון אמר "הרצליה חרתה על דגלה את נושא הקיימות ואנו פועלים על מנת להגביר את המודעות לחשיבות השמירה על איכות הסביבה, בעיקר באמצעות הילדים בגנים ובבתי הספר. המורים הם סוכנים חשובים להעצמת הנושא ומכאן חשיבותה של הגינה במרכז פסג"ה".

סגנית ראש העיר הממונה על החינוך, איה פרישקולניק, אמרה באירוע: "בהמשך לגינות רבות שהקמנו במוסדות החינוך בשנתיים האחרונות, הוחלט להשלים את התהליך באמצעות הגינה הייחודית הזו, שאני מאמינה כי תהפוך אבן שואבת ללימודי הוראת הקיימות והסביבה".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין כי "הקמת הגינה האקולוגית היא חלק מפעילות עירונית מאומצת בכל רחבי העיר לעידוד השמירה על איכות הסביבה באמצעות 'מוסדות חינוך ירוקים', השקיה ממוחזרת, מיחזור פסולת ועוד".
 


 

בתמונה: סגנית ראש העיר איה פרישקולניק וגננות בגינה האקולוגית.
צילום: דוברות העירייה.

  

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525