אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

כשהרכב שלנו יודע עלינו הכל

כנס בנושא חדשנות בתחום הרכב נערך ע"י המרכז ליזמות טכנולוגית בעיריית הרצליה בשיתוף עם קהילת "אקומושן"
4/01/2017
הגדל

 
רבים מקהילת הטכנולוגיה והחדשנות השתתפו במפגש שנשא את הכותרת "כשהרכב שלנו יודע עלינו הכל", ונערך ע"י המרכז ליזמות טכנולוגית בעיריית הרצליה, ה- HAC, בשיתוף עם קהילת "אקומושן" לקידום החדשנות בתחום התחבורה.


רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

המפגש שהתקיים בהשתתפות מ"מ וסגנית ראש העיריה מחזיקת תיק התחבורה, מאיה כץ, חבר המועצה ויו"ר מינהלת אזור התעשייה, המסחר והעסקים, גרי גוזלן, התמקד באחד הנושאים החמים בתחום הרכב ועתידו- "הרכב המקושר".

 

מדובר במכונית ההופכת לפס ייצור של נתונים המוזרמים לנהג באמצעות הנייד או לחברות הייצור ו/או חברות הביטוח. הכוונה למידע כגון נתוני מנוע, נתוני התנהגות נהג, נתונים ממערכות כבישים ורשתות חברתיות. ההתקדמות בטיפול בביג-דאטה מאפשרת לאסוף אותם למקום אחד ולנתח אותם לכדי מידע יעיל ושימושי, בדרכים שעתידות לשנות את פני עולם הרכב.

המשתתפים בכנס היו נציגי חברות הרכב הממוקמות בהרצליה בהן ג'נרל מוטורס, רנו, חברות סטרטאפ בתחום הרכב המקושר, כגון אוטונומו, נאורה ואנג'י וכן קרנות המשקיעות בתחום וכן יזמים צעירים, אשר התקיים בפאב הדבלין באזור התעשייה בהרצליה והציגו את התכניות העתידיות והטכנולוגיות החדשות.

ראש העיר משה פדלון אמר "החדשנות פורצת הדרך בתחום הרכב היא נושא מרתק הפותח בפנינו אפשרויות רבות ואנחנו כעיר וכחברה בוחנים את ההשלכות שיש לכך על נושאי הבטיחות ושיפור התנועה בעיר". 

מ"מ וסגנית ראש העיריה מחזיקת תיק התחבורה, מאיה כץ ציינה "תחום המכוניות המקושרת הוא לא העתיד אלא ההווה. מספר המשתתפים במיטאפ ושיתוף הפעולה עם החברות המובילות בעולם הוא חלק מתהליך גיבוש הקהילה הטכנולוגית של הרצליה במסגרת מרכז היזמות העירוני המוביל בארץ".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין כי "עיריית הרצליה תמיד שמה לנגד עיניה את קידום ההובלה בתחומי החדשנות, הטכנולוגיה ויחד איתם את שיפור התחבורה בעיר. אנו נבחן את החידושים שהוצגו בכנס ונבדוק כיצד נוכל להשתמש בהם לטובת העיר והתושבים".

  


 

תמונה מהמפגש.
צילום: דניאל פרנסיס.

  

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525