אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

משרד התחבורה אישר ניסוי ראשון מסוגו בארץ

מערכת נגישה בתחבורה הציבורית בהרצליה
11/01/2017
הגדל

 
משרד התחבורה אישר את ביצוע הניסוי להוספת המערכת הטכנולוגית "STEP HEAR" לנגישות בתחבורה הציבורית בהרצליה בשיתוף חברת "מטרופולין". 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


הטכנולוגיה שפותחה על ידי המרכז הישראלי לנגישות בתקשורת משלבת מערכת רמקולים הפרוסים בתחנות אוטובוסים ומאפשרות הכוונה קולית לפי דרישה לאנשים עם מגבלת ראייה בזמן אמת ותקשורת עם הנהג באמצעות אפליקציה לצורך היערכות הנוסע והנהג להעלאת הנוסע והורדתו. המערכת מספקת זיהוי מיקום השלט, קבלת מידע לגבי קו האוטובוס בתחנה וכמו כן, מידע לגבי זמן ההגעה וזימון האוטובוס.

מדובר בטכנולוגיה שפותחה ע"י המרכז הישראלי לנגישות בתקשורת, הכוללת רמקולים הפרוסים בתחנות אוטובוסים ומציגים הכוונה קולית בזמן אמת לאנשים עם מגבלת ראייה וכן אפליקציה ייעודית המאפשרת תקשורת עם הנהג כדי שהוא ייערך להעלאת הנוסע והורדתו. בנוסף, המערכת מספקת מידע לגבי קו האוטובוס בתחנה, מועד הגעתו ועוד.

לפני מספר חודשים הוצגה המערכת הניסיונית בפני נציגי משרד התחבורה בהם גבי נבון מנהל תחום תכנון תחבורה ציבורית, משה פדלון ראש עיריית הרצליה, מאיה כץ מ"מ וסגנית ראש העירייה מחזיקת תיק התחבורה, אילן קרני מנכ"ל מטרופולין, קרן טלקר רכזת נגישות עירונית ואנשים עם מוגבלויות שונות, אשר התנסו בהפעלת האפליקציה.

לאור שביעות רצונם של הנוכחים, אושר ביצוע הניסוי תחילה בשני קווים בהרצליה, שייבחרו בהמשך, ומאוחר יותר תיבחן האפשרות להרחיבו לקווים נוספים בעיר וברחבי הארץ.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר: "הבחירה בהרצליה לביצוע הניסוי היא ביטוי להערכה הרבה לפעילות המאומצת שלנו להנגיש את העיר על מתקניה ומבניה הציבוריים, כך שאנשים עם מגבלה יוכלו להשתתף באופן שוויוני ומכבד במרקם החיים העירוניים".

מ"מ וסגנית ראש העירייה, מחזיקת תיק התחבורה, מאיה כץ: "עיריית הרצליה הינה חלוצה בתחום הנגישות לאנשים עם מוגבלות. אני מודה למשרד התחבורה היענותם החיובית לפנייתי מתוך החשיבות הרבה שהם מייחסים גם כן לנושא ובטוחה שכמו בתחומים רבים ונוספים, הרצליה תהווה מודל לחיקוי עבור רשויות נוספות שיצטרפו גם הם לפרויקטים לרווחת התושבים".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא: "עיריית הרצליה מחויבת להנגיש בצורה שוויונית ומכבדת את השירותים העירוניים והמרחב הציבורי לכלל התושבים, ובכלל זה גם נושא התחבורה הציבורית בעיר".

 


 
בתמונה - הצגת המערכת הניסיונית בחודש אוגוסט 2016.
צילום: דוברות עיריית הרצליה.

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525