אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

כנס החלל הבינלאומי ה-12 התקיים בהרצליה

זהו הלוויין השני שנבנה ע"י תלמידי מרכז המדעים
31/01/2017
הגדל
 

בין האורחים הרבים, מהארץ ומחו"ל, שהגיעו השבוע לכנס החלל הבינלאומי ה-12 ע"ש אילן רמון ז"ל, שנערך בבית חיל האוויר בהרצליה, היו תלמידי מרכז המדעים בעיר, שבחודש מרץ הקרוב עומדים לשגר לחלל את לוויין התלמידים "דוכיפת 2".


 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


זהו הלוויין השני שנבנה ע"י תלמידי מרכז המדעים, שלפני כשנתיים וחצי שיגרו לחלל את לוויין התלמידים הזעיר הראשון של ישראל "דוכיפת 1" שעדיין מרחף בחלל ומקיף את כדור הארץ כל שעה וחצי.

בדברי ברכתו בכנס אמר ראש העירייה משה פדלון "חקר החלל וההליכה בדרכו של אילן רמון ז"ל מהווים עבורנו בהרצליה מקור להשראה, שמכוונת את בני הדור הצעיר בעיר לחתור למצוינות ולכוון גבוה ככל האפשר, בכל המובנים".

כנס החלל מתקיים ביוזמת מכון פישר, משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל וסוכנות החלל הישראלית, ונערך מדי שנה בשותפות ובברכת רונה רמון, כאירוע המרכזי לזכר חללי מעבורת החלל קולומביה ומתקיים סמוך לאזכרה של אילן רמון.

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין כי "עיריית הרצליה משקיעה משאבים רבים על מנת לקדם את החינוך המדעי טכנולוגי במוסדות החינוך בעיר והדבר אכן נושא פירות עם הישגים מרשימים של תלמידינו".


 

תמונה מהכנס (מימין): ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, מפקד פיקוד החלל בחיל האוויר האמריקאי, גנרל ג'ון ריימונד, שר המדע והחלל, אופיר אקוניס וראש נאס"א לשעבר, צ'ארלס בולדן.
צילום: עיריית הרצליה.
 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525