אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

תרגיל פתע למוכנות למצבי חירום נערך בהרצליה

התרגיל נערך בזירה ייעודית שנבנתה והוכנה במיוחד לצורך התירגול
27/02/2017
תרגיל פתע למוכנות למצבי חירום נערך בהרצליה (הגדל)

 
ביום חמישי האחרון, 23.2.17, נערך תרגיל פתע של מוכנות לחירום, רחב היקף, שכלל את שלוש הרשויות: הרצליה, רמת השרון ומועצה אזורית כפר שמריהו.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

התרגיל נערך בזירה ייעודית, בהרצליה, שנבנתה והוכנה במיוחד לצורך התירגול, על שטח בגודל של כ-3 דונמים. התרגיל נועד לבדוק את מוכנות הרשויות לתרחישי חירום שונים, ביניהם: פיגוע רב נפגעים, תרחיש קריסת מבנה של חניון ובו כלי רכב בוערים ולכודים, תרחיש נפילת טיל ועוד.

זירת התרגיל נבנתה כך שתותאם ככל האפשר למצבי המציאות - בזירה נקברו בתוך מבנים בובות מתחת להריסות, שחולצו על ידי יחידת החילוץ כפר שמריהו. כמו כן, השתתפו בתרגיל תלמידי תיכון, אשר שיחקו כנפגעים מדומים - ופונו על ידי צוותי מגן דוד אדום.

במהלך הרצת התרחישים השונים, תורגלו הרשויות בעבודה משותפת ומקבילה, תוך סיוע הדדי וכן תרגלו את הקשר אל מול גופי החירום הלאומיים. לתרגיל הובא החפ"ק הלאומי של מד"א והשתתפו בו גם כוחות הכיבוי ויחידת הכלבנים של חילוץ והצלה - רמת השרון. כמו כן נטלו חלק מפקד הנפה, אל"מ אמיר ספרנוביץ' ומפקד היקל"ר אל"מ סרג' קושיא.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, ציין כי "עלינו להיות ערוכים תמיד לתרחישים שונים, העלולים לפקוד את המדינה, בתחום הביטחון או חלילה אסון טבע. במהלך שנותיי בשירות הציבורי למדתי שעל הרשות המקומיות לדעת להיות עצמאית ככל האפשר במתן מענה טיפולי מהיר בשטח".

מנכ"ל עיריית הרצליה, יהודה בן עזרא אמר "אני מודה לכל בעלי התפקידים בעיריית הרצליה על שיתוף הפעולה בתכנון התרגיל, ולכל העובדים שנענו לקריאת הפתע וזינקו למתן מענה במהירות שיא. אין לי ספק כי בעת חירום אפשר לסמוך על הצוותים המקצועיים של עירנו".
 
דרור אלוני, יו"ר המועצה האזורית כפר שמריהו מסר כי "המועצה המקומית כפר שמריהו על יחידית החילוץ וההצלה שלה, תעמוד לסייע לכל גוף, ככל שיידרש בעתות חרום כבשגרה. שמחנו לקחת חלק בתרגיל ולמדנו רבות. אנו מודים לעיריית הרצליה על הנכונות לשיתוף פעולה".
 תמונות מתרגיל הפתע.

צילום: דוברות עיריית הרצליה.

 

 

 ""

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525