אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

תלמידות תיכון 'הנדסאים' הרצו על הפתרון העתידי נגד מתקפה כימית

התלמידות: נעם ארדון, ליאור קדר והודיה פרץ
14/03/2017
תלמידות תיכון 'הנדסאים' הרצו על הפתרון העתידי נגד מתקפה כימית (הגדל)

 

המרצות שהופיעו ביום חמישי האחרון בבית קינן היו ללא ספק חריגות בין המרצים בעלי השם שבדרך כלל מופיעים במקום.


רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

מדובר בשלוש תלמידות תיכון הנדסאים, במגמת ביוטכנולוגיה, שסיפרו על נושא שבדקו במסגרת מחקר יישומי שערכו, והוא "1pon - הפתרון העתידי נגד מתקפה כימית ". מאחורי הכותרת הזו נמצא האנזים 1pon אשר מסתמן כיעיל מאוד במאבק נגד גז העצבים, בעוד התרופות הקיימות היום אינן יעילות נגדו וגם גורמות להשפעות לוואי קשות.

התלמידות, נעם ארדון, ליאור קדר והודיה פרץ, יחד עם תלמידי המגמה השתלבו במחקר פעיל שנערך ברחבי העולם לבדיקת ההשפעה של האנזים על הגוף וגם על פירוק גז העצבים, כאשר את המחקר שלהם הם ביצעו במכון דוידסון שבמכון ויצמן.

ראש העיר משה פדלון אמר "ההרצאה של התלמידות, כמו גם המחקר הפעיל שהן ותלמידי המגמה השתתפו בו, הם חלק ממדיניות החינוך העירונית שלנו, המעניקה לתלמידי העיר את מיטב הכלים וההזדמנויות להתנסות במחקרים וביישומים המתקדמים ביותר".

ככלל, מערך הלמידה במגמת ביוטכנולוגיה בתיכון הנדסאים משלב מחקר יישומי, אשר מעצים את מודעות התלמידים לחשיבותם ולתרומתם של יישומים ביוטכנולוגיים. בפרויקט זה התלמידים מתעמקים בבסיס הידע התיאורטי, מבצעים מחקר יישומי ומתנסים בשיטות עבודה מחקריות ובמכשור מתקדם. התלמידים עובדים בצוות ויש להם אחריות משותפת למחקר. השנה חקרו התלמידים את הביטוי והאיפיון של האנזים PON1 ככלי ביוטכנולוגי לפירוק גז עצבים.

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין כי "עיריית הרצליה משקיעה רבות בקידום ובטיפוח תלמידי העיר תוך חשיפתם לשיטות ולגישות העדכניות ביותר, הן תיאורטיות והן יישומיות, וזאת על מנת לסייע להם להמשך הדרך".

 


בתמונות: 1. התלמידות עם מנהלת תיכון הנדסאים (ראשונה משמאל) אורית רוזן, וד"ר אילנה קרונפלד (ראשונה מימין) רכזת המגמה.

2. התלמידות בבית קינן.
צילומים: עיריית הרצליה.
 

 

"" 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525