אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

תכנית המתאר של הרצליה מוצגת לציבור ב"בית קינן"

התערוכה תהיה פתוחה לקהל עד סוף חודש מאי
29/03/2017
תכנית המתאר של הרצליה מוצגת לציבור ב"בית קינן" (הגדל)

 

לטובת ציבור התושבים המבקשים להתרשם לעומק מתכנית המיתאר של הרצליה, התכנית מוצגת לציבור בתערוכה ב"בית קינן", רח' אלתרמן 51.

בנוסף יינתנו הדרכות והסברים על ידי נציגי מינהל ההנדסה בכל יום שני, בשעות 16:00-18:00, ובכל יום חמישי בין השעות 8:30-12:00. התערוכה תהיה פתוחה לקהל עד סוף חודש מאי.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

הצבת תכנית המתאר בבית קינן מבטאת את עיקרון השקיפות שהעירייה מקיימת, כשהיא מציעה לתושבים את כל המידע מכלי ראשון, אנשי המקצוע בעירייה. יש לציין כי עיריית הרצליה דאגה לאורך כל שלבי התכנון של התכנית לקיים הליך פעיל של שיתוף הציבור, ומסמכי התכנית גם הועלו לאתר האינטרנט העירוני והיו פתוחים לציבור. העמדת התכנית בבית קינן היא המשך ישיר לגישה זו.

כמה מילות הסבר על תכנית מתאר: מדובר במסגרת תכנונית אסטרטגית לטווח ארוך, שמדינת ישראל מחייבת את הרשויות המקומיות להכין אחת ל-10 שנים (למרות זאת, לעיר הרצליה לא הייתה תכנית כזו ב-50 השנים האחרונות).

כוונת הגופים המתכננים היא שהרשות תהיה ערוכה ומוכנה, מבעוד מועד, לתהליכי פיתוח ובנייה שונים הצפויים בעתיד, בטווח של 20-30 שנה, תוך היערכות לצפי של הגדלת מספר התושבים. לשם כך חשוב שלעירייה יהיו תכניות מגירה מוכנות לתוספת גני ילדים, בתי ספר, מבני ציבור, מקומות חנייה, תכנון תשתיות בהתאם ועוד.

מדובר בתכנית האמורה להתקדם בהדרגה ובשלבים, כאשר כל שלב מתקיים תוך שיתוף מלא של הציבור והינו פתוח לדיון להשגות ולהתנגדויות.

בהכנת תכנית המתאר של עיריית הרצליה, דאגה העירייה לשקיפות מלאה ולשיתוף הציבור בכל שלבי התכנון. כך למשל, כבר בתחילת הדרך נערכו שלושה סבבי מפגשים, בהם לקחו חלק תושבים יחד עם גורמים עירוניים שונים לרבות עובדי ציבור, אנשי מקצוע ועוד. במסגרת המפגשים הללו גובשו חזון התכנית, החזון העירוני וכמו כן מטרות התכנית.

על פי עקרונות השקיפות, עם סיום הכנת מסמכי התכנית הם הועלו לאתר האינטרנט העירוני והיו פתוחים בפני הציבור. לאחרונה, ערב הפקדת התכנית, נערך מפגש נוסף לשיתוף הציבור אליו הוזמנו כלל תושבי העיר. במסגרתו הוצגה התכנית ונערך דיון פתוח בהשתתפות ראש העיר.

חשוב להבהיר כי התכנית היא מסגרת תכנונית בלבד ולא ניתן להוציא ממנה היתרי בנייה.

התכנית מעניקה לעירייה סמכויות רבות, ודווקא בזכות זאת העירייה יכולה להתנגד למצבים בהם המדינה היא שרוצה לקדם בנייה רוויה ורבת קומות (כמו בתע"ש לדוגמא) וכן לשלוט על עיתוי הפיתוח.
 


בתמונה: הצגת תכנית המתאר בבית קינן.
צילום: דוברות העירייה.

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525