אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הישג בינלאומי: תלמידי תיכון הנדסאים זכו במקום הראשון בתכנות בתחרות בינ"ל ברובוטיקה FIRST

25/04/2017
הישג בינלאומי: תלמידי תיכון הנדסאים זכו במקום הראשון בתכנות בתחרות בינ"ל ברובוטיקה FIRST (הגדל)

  

קבוצת הרובוטיקה של תיכון הנדסאים נו FLL משכבה ט' זכתה במקום ראשון בפרס התכנות בתחרות הבינלאומית First lego League שהתקיימה ביוסטון טקסס.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור
הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

התלמידים גברו בתחרות על 105 קבוצות מהעולם כשהציגו רובוטים בתוכנה ידידותית.

הפרס ניתן להם על תוכנה מורכבת וידידותית שכתבו חברי הקבוצה לצורך ביצוע משימות הרובוט על המגרש. בתחרות העולמית השתתפו קבוצות FLL  מאוסטרליה, ברזיל, סין, שוויץ, הונג קונג, קטאר, ירדן, לבנון ועוד.

תכנית FLL חושפת את התלמידים לעולם האמיתי של אתגרים הנדסיים, מביאה לפיתוח יכולת החשיבה, לבניית אסטרטגיית פעולה מתוך הבנת חוקי התחרות וניתוח המשימות. התלמידים מתכננים ומעצבים את הרובוטים, שהינם אוטונומיים. הרובוט נדרש לבצע משימות שונות על מגרש המשחק. התלמידים מונחים לפעול עפ"י ערכי FLL כחלק בלתי נפרד מהעשייה היומיומית ולתרום לקהילה.

בהנחיית המנטורים ודמיונם הרב של התלמידים, מגלות קבוצות FLL עולם מרגש של אפשרויות.

במסגרת הפרויקט התלמידים נדרשים לעסוק בעבודת חקר ולבחור פתרון יצירתי בנושא האתגר. האתגר השנתי של FLL עוסק בבעלי חיים, כיצד ניתן לשפר את הקשר בין האדם לבעלי חיים ולסייע לרווחתם. הקבוצה פיתחה מערכת המבקרת את כמות המים שהסוסים שותים על מנת למנוע התייבשות ו/או עודף נוזלים בגופם.

תיכון הנדסאים הרצליה מהווה דגם יחיד במינו של בית ספר תיכון עיוני-מדעי טכנולוגי במגמה מתמטית-פיסיקלית, בשילוב מדעי הטכנולוגיה הרב תחומית וכן במגמות הנדסת תוכנה וביוטכנולוגיה.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "זהו הישג מדהים ואני שולח מכאן ברכות לתלמידים הזוכים ולצוות החינוכי שליווה אותם במקצועיות ובמסירות. אני שמח שההשקעה העירונית שלנו והדגש שאנו שמים על טיפוח המדעים והטכנולוגיה מציבים את תלמידינו בצמרת הארצית והבינלאומית".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא מסר "הזכייה של תיכון הנדסאים במקום הראשון בתחרות היוקרתית של FLL היא מרגשת, ומעידה על הצלחת ההשקעה העירונית בחינוך בכלל ובתחומי המדעים והטכנולוגיה בפרט. יישר כוח לתלמידים ולצוות החינוכי של תיכון הנדסאים". 

 


 

בתמונה: תלמידי תיכון הנדסאים לאחר הזכייה.
צילום: עיריית הרצליה.

 

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525