אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

מיזם מרגש בתיכון "היובל": התלמידים הכינו נרות זיכרון אישיים לכל חלל

התלמידים יחלקו 6,000 נרות
25/04/2017
מיזם מרגש בתיכון "היובל": התלמידים הכינו נרות זיכרון אישיים לכל חלל (הגדל)

  

לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל, יוצאים תלמידי תיכון היובל בהרצליה בפרויקט "חיים בלבבות", אשר מבקש לכבד ולהוקיר את חללי מערכות ישראל בני העיר.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור
הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

לשם כך, הזמינו התלמידים 6,000 נרות זיכרון, כאשר על כל נר יש מדבקה שעליה מופיע שם של חלל וציון השנים שבהן נולד ונפל, וכן ברקוד. סריקה של הברקוד מעבירה לאתר "יזכור" של משרד הביטחון, שבו ניתן לקרוא על החללים, שיהיו נוכחים בלבבותיהם של בני העיר ומשפחותיהם, ויכירו אותם ואת סיפורם האישי. הנרות מחולקים לכל תלמידי התיכונים בעיר, וביום שישי, 28.4, יחולקו נרות גם לתושבי העיר בעמדה שתוצב ברחוב סוקולוב.

ראש העיר משה פדלון אמר "מרגש לראות את ההתגייסות של התלמידים לפרויקט. בכך אנו משמרים את זכר הנופלים ומחברים את בני הנוער לדרכם ההרואית והערכית".

פרויקט "חיים בלבבות" החל משנת 2015 בשכבת ח' בחטיבת הביניים 'יד גיורא' וכיום מפעילים אותו תלמידי כיתת 'רקיע' (כיתת מנהיגות חברתית) בתיכון 'היובל' בסיוע כיתת י"א 3. תלמידים אלה גם כתבו מערך שיעור בנושא, שמועבר בכל התיכונים והחטיבות בעיר, ובמהלכו תלמידים משתפים את חבריהם לכיתה אודות החלל שהופיע על נרם. בסיום הפעילות הבית ספרית, תלמידים כותבים על מחשבותיהם והגיגיהם מהיום הזה על גבי לוח מיוחד המיועד לכך.

הרחבת הפרויקט גם לתושבי העיר היא הודות להחלטת ראש העיר משה פדלון, בשנה שעברה, כאשר שמע על פעילות התלמידים. לבקשתו, הוקמו דוכנים ברח' סוקולוב, ותלמידי 'רקיע' וי"א 3 חילקו את נרות הזיכרון עם הברקוד ושמות החללים לעוברים ולשבים, כדי שגם יוכלו לקחת חלק בזיכרון העירוני המשותף, וכך ייעשה כאמור גם השנה.

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא, אמר "זוהי פעילות ערכית ואזרחית חשובה, היוצרת קשר של אחדות מתוך הכרת המורשת שהנופלים השאירו אחריהם על מנת שאנו והדורות הבאים נחייה בארצנו".

 


  

צילום: עיריית הרצליה.

 

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525