אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

"מונדיאל השלום" לזכר הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל בהרצליה

800 ילדים יהודים, ערבים, ישראלים ופלסטינים שיחקו מול נבחרת השלום שכללה כוכבי ליגת העל בכדורגל
10/05/2017
"מונדיאל השלום" לזכר הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל בהרצליה (הגדל)

  

שחקני קבוצות ליגת העל בכדורגל, שגרירים וראשי ערים השתתפו ביום שלישי השבוע באצטדיון העירוני בהרצליה, יחד עם כ-800 ילדים ערבים ויהודים, ישראלים ופלסטינים מיישובים שונים בישראל ובגדה המערבית באירוע הכדורגל של מרכז פרס לשלום ולחדשנות - מונדיאל השלום 2017, שהיה בסימן של שלום, סבלנות וקבלת האחר.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור
הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

האירוע נפתח בדקת מחיאות כפיים לזכר שמעון פרס ז"ל, בהשתתפות כל השחקנים והילדים. אלונה ברקת קיבלה את אות "שגרירת שלום בספורט" של מרכז פרס, ובעטה את בעיטת הפתיחה של המונדיאל, בהמשך לפעילותה למען קידום סבלנות וסובלות בספורט הישראלי.

חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות, בירך את המשתתפים ואמר כי "האירוע הזה בא להראות שמה שנראה בלתי אפשרי - הוא אפשרי. הילדים שמשתתפים באירוע לומדים להכיר אחד את השני, לכבד אחד את השני ולעבוד יחד בצוות. גם הם הוכחה שהבלתי אפשרי - אפשרי". 

פרס הוסיף: "לראשונה, אנחנו מקיימים את האירוע ללא אבי, הנשיא התשיעי שמעון פרס. אבל למרות חסרונו, אני רואה את רוחו ואת חזונו על המגרש ובעיני הילדים".

מונדיאל השלום נפתח במשחק ראווה ייחודי בו שיחקו שחקני ליגת העל בכדורגל, שגרירים וראשי ערים ב"נבחרות שלום" נגד ילדים ישראלים ופלסטינים. בין שחקני נבחרת השלום הופיעו גילי ורמוט, עומר דמארי, עומרי גלזר, איתן טיבי, דוד קלטיס, איתמר ניצן, מוחמד זבידאת ורמזי ספורי.

בנבחרת השלום של השגרירים שיחקו שגרירי סין, פינלנד, קנדה, סלובניה, אירלנד וליטא, ונציגים משגרירויות ארה"ב, אוסטרליה, צרפת, בלגיה, איטליה ובריטניה, אליהם הצטרפו ראשי ערים ומועצות מקומיות.

משה פדלון ראש העיר המארחת הרצליה וחבר הנהלת מרכז השלטון המקומי אמר באירוע: "עיריית הרצליה והרשויות המקומיות מקיימות מדי יום את המורשת של פרס ומאמינות שהספורט מהווה גשר בין תרבויות ומחלוקות. התושבים שלנו חיים בכבוד ובידידות זה לצד זה ואנחנו מעודדים ערכים אלו במערכות החינוך שאנו מפעילים ובחיים העירוניים".

מוחמד ותד, ראש מועצת ג'ת, בירך את המשתתפים ואמר: "האירוע הזה חשוב כדי לאפשר את הדו קיום, להוכיח שאפשר לשחק בלי אפליה ובלי גזענות, אני מאחל לכולם יום מוצלח - ושנחיה יחד בדו קיום במדינה הקטנה שלנו".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "עיריית הרצליה גאה לקדם כל יוזמה חינוכית של קירוב לבבות וקיום מפגש בלתי אמצעי בין ילדים מכל העולם, ותמשיך לפעול ברוח זו".
 


 

בתמונה: ראש עיריית הרצליה משה פדלון עם חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות ואלונה ברקת.
צילום: דוברות עיריית הרצליה.
 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525