אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

לראשונה בישראל: רשויות מקומיות מתאגדות לטיפול במצבי חירום

שלוש הרשויות: רמת השרון, הרצליה וכפר שמריהו
24/05/2017
לראשונה בישראל: רשויות מקומיות מתאגדות לטיפול במצבי חירום (הגדל)

  

ראשי רשויות הרצליה, רמת השרון וכפר שמריהו, החליטו בצעד תקדימי על הקמת אשכול רשויות מקומיות לסיוע הדדי בעת חירום - אשכול שרון לאחריות הדדית בעת חירום.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור
הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

בדיון שנערך ובו נכחו ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, ראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר, ראש מועצת כפר שמריהו, דרור אלוני ומנכ"ל עיריית הרצליה, יהודה בן עזרא, הוחלט כי יש צורך ברור ומיידי בהקמת אשכול רשויות מקומיות לסיוע הדדי בעת חירום. היערכות האשכול תיתן מענה ראשוני להצלת חיים בעת חירום.

ההחלטה התקבלה על רקע תרחישי הייחוס השונים, בין אם מדובר במלחמה כוללת, בעימות אזורי, ברעידת אדמה, בקריסת מבנים או באירועים אחרים העלולים להשפיע על בטיחות וביטחון התושבים.

ראשי הרשויות הסכימו כי מתן התגובה על ידי מדינת ישראל עלול להתעכב במצבים אלה, עקב אזורים נוספים שעלולים להיפגע, ועקב הסבירות הגבוהה לפגיעה ממשית ורחבה בערים רמת השרון, הרצליה וכפר שמריהו.
 
בהודעה משותפת מטעם שלושת ראשי הערים נכתב: "כראשי רשויות עלינו לפעול לאיכות חייהם לחינוך משמעותי, לתשתיות ולביטחונם של התושבים בשגרה ובחירום. לאור הערכת המודיעין הלאומית, מדובר בהחלטה מחויבת מציאות. אין בהתארגנות זו כדי להחליף את כוחות הביטחון או את פיקוד העורף, אלא להכשיר את האזרחים לפעול במהירות להצלת חיים באזור מוכה הרס.

הניסיון בארץ ובעולם מלמד כי למדינה ייקח זמן התארגנות ארוך מדי, אשר עלול לצמצם סיכויים להצלת חיים תחת הריסות.

בכפר שמריהו יחידת מתנדבים קטנה לחילוץ והצלה, אשר הוכיחה את עצמה במספר אירועים בארץ ומעבר לים, הצליחה להתארגן ולהגיב ראשונה לאירועי אסון שהתרחשו במדינת ישראל וברמת השרון יחידת כלבנים לחיפוש חיים.

הגופים הפועלים יורכבו בבסיסם ממתנדבים, אשר יוכשרו לתפקיד ולמשימה ויצוידו בכלים מתאימים.

שלושת ראשי הערים החליטו כי בראש מינהלת ההקמה יעמוד סא"ל במיל' שי רז, המשמש מפקד יחידת החילוץ כפר שמריהו. לרז ניסיון בהקמת יחידות חילוץ, אימונן, גיוס מתנדבים והפעלתם. כמו כן הוחלט כי בתפקיד ראש אגד ערים שרון למצבי חירום מטעם שלוש הרשויות ישמש סמנכ"ל תקשורת, תיאום ובקרה בעיריית הרצליה, דורון נחום. נחום אחראי מתוקף תפקידו בעירייה על אגפי התפעול בעירייה, בהם גם על אגף ביטחון ואגף תב"ל, הממונה על הפעולות בשעת חירום.

מנכ"ל עיריית הרצליה, יהודה בן עזרא: "מדובר ביוזמה ברוכה של שלושה ראשי רשויות מרכזיות בשרון. אנו בעיריית הרצליה, בשיתוף כפר שמריהו ורמת השרון, רואים חשיבות רבה ביכולת האוטונומית והעצמאית של הרשות לתת מענה לאזרחים בשגרה ובחירום. הרעיון להקמת יחידת חילוץ עלה על ידי ראש מועצת כפר שמריהו, דרור אלוני, לפני מס' שנים, והוכיח את עצמו. כמנכ"ל עיריית הרצליה אני חושב שאין מחיר לחיי אדם. הקמת יחידה, המבוססת על ציוד משוכלל, אנשים מיומנים ובעיקר הון אנושי המורכב ממתנדבים באזור סיכון כמו שלנו, הינה צורך בסיסי. כל ראשי הרשויות היו מאוחדים בדעתם וברצון להקים את אגד הערים, ואין לי ספק כי כבר בקרוב יחל תהליך ההקמה שיקרום עור וגידים. מדובר במשימה לא פשוטה עם אחריות רבה, אשר בעתיד, ובאירועים שונים אשר נקווה שלא נצטרך, תבדיל בין חיים ומוות". 
 


 

בתמונה: תרגיל חירום בהרצליה, פברואר 2017.
צילום: דוברות עיריית הרצליה.

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525