אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

"פרס ראש העיר הרצליה למצוינות" בתחומי התרבות והאמנות ובמדע וטכנולוגיה הוענק אמש

הזוכים הם: צבי לחמן, ניר פלד, פרופ' זהבה סולומון, ד"ר אסף רינות ומוריס מנס
30/05/2017
"פרס ראש העיר הרצליה למצוינות" בתחומי התרבות והאמנות ובמדע וטכנולוגיה הוענק אמש (הגדל)

  

חברי ועדות שיפוט מיוחדות, שהקימה עיריית הרצליה, בחרו בזוכים בפרס ראש עיריית הרצליה לשנת 2017 בשני תחומים: תרבות ואמנות, מדע וטכנולוגיה. בכל תחום נבחרו שניים: זוכה על מפעל חיים וזוכה המהווה הבטחה צעירה. הפרס בסך 30 אלף ש"ח הוענק לכל אחד מהזוכים בטקס חגיגי שנערך אמש, ב-28.5.17 במעמד ראש עיריית הרצליה משה פדלון.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור
הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

פרס מצוינות בתחומי האמנויות על מפעל חייו הוענק לאמן הבכיר צבי לחמן, פרס מצוינות כהבטחה צעירה בתחומי האמנויות הוענק לאמן ניר פלד. פרס מצוינות בתחומי המדע והטכנולוגיה על מפעל חיים הוענק לפרופ' זהבה סולומון ופרס מצוינות כהבטחה צעירה בתחומי המדע והטכנולוגיה יוענק לד"ר אסף רינות. אות חלוץ האמנויות של העיר הרצליה הוענק לאמן הבכיר מוריס מנס.

ראש העיר משה פדלון אמר כי "בעיר הרצליה מתחוללת עשייה מרשימה ורבת הישגים בתחומי התרבות והאמנות וכן בתחומי המדע והטכנולוגיה. בהענקת הפרסים אנו מבקשים להביע את הערכתנו והוקרתנו לאנשים אשר הצליחו לקדם ולהטביע חותם בתחומים אלה".

בנימוקי השופטים בתחום תרבות ואמנות, כפי שהציגה ד"ר איה לוריא, האמן צבי לחמן "מראשית דרכו האמנותית הפגין גישה בלתי מתפשרת, אינדיבידואלית, השואפת למצוינות, כזו שאינה בוחרת בתלם המקובל ועליה לחצוב את דרכה. במקביל ליצירתו עסק לחמן בהוראת האמנות בה מצא שליחות חשובה והעמיד דורות של יוצרים הרואים בו מקור השראה ומצפן".

על האמן ניר פלד נכתב כי הוא "מהווה דוגמא מעוררת השראה לאמן צעיר, ייחודי, נחוש, אוטודידקט בעל כישרון, יוזמה ואחריות חברתית-קהילתית. פלד משלב בין יצירה חתרנית ופעילות עם נוער, לבין עבודה בתחומי העיצוב במרחב המסחרי. פלד נמנה עם הקולות הייחודיים והמזוהים ביותר בתחום האמנות האורבנית הישראלית ועושה את דרכו בתחום אף בסצנה הבינלאומית".

בנימוקי השופטים, כפי שהציג פרופ' דן עמיר, נכתב כי "פרופ' זהבה סולומון היא מהחוקרים המובילים בעולם בתחום הטראומה הנפשית ומאות מחקריה בוחנים השפעות קצרות וארוכות טווח של השואה, המלחמה והטרור והערכת יעילות טיפולים בהפרעות פוסט-טראומטיות. זכתה לאותות הוקרה רבים, ביניהם פרס ישראל, פרס האנס כריסטיאן אנדרסן ופרס א.מ.ת".

על ד"ר אסף רינות נכתב כי הוא "עובד בתחום הלוגיקה המתמטית ותורת הקבוצות, ובתחום קשה זה פתר שורה של בעיות מרכזיות אשר כל אחת מהן הייתה פתוחה במשך עשרות שנים. מחקריו פורסמו בעשרות מאמרים בכתבי-עת מתמטיים נכבדים והוצגו על ידו בהרצאות מוזמנות בכנסים ברחבי העולם".

בנוסף, הוענק בטקס אות חלוץ האמנויות של העיר הרצליה לאמן הבכיר מוריס מנס. בין נימוקיהם ציינו השופטים כי "הנו שם דבר בקרב חוגי האמנות בעירנו הרצליה וסביבתה. אמן מוכר מוערך ודמות אמנותית ידועה שזכויות רבות עומדות לו על פעילות רבת שנים בתחומי היצירה וקידום האמנות ומוסדותיה בעיר הרצליה".

נימוקי השופטים במלואם יובאו בטקס הענקת הפרס.

בראש הוועדה להענקת פרס לתרבות ואמנות עמדה חברת המועצה ליאת תימור, והשתתפו בה מאיה כץ, מ"מ וסגנית ראש העיר, חבר מועצת העיר ירון עולמי, עוזי פלד, ד"ר איה לוריא, רן קסמי אילן, יהודה גרינבוים, דודי זבה, בילי בסרגליק, שרה לב.

בראש הוועדה הועדה להענקת פרס מדע וטכנולוגיה עמדה חברת המועצה ליאת תימור, והשתתפו בה איה פרישקולניק, סגנית ראש העיר, פרופ' דן עמיר, מיקי קיסרי, נפתלי מנהיים, אורית רוזן, ירון עולמי יעקב נחום, מאיר אריאל.

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין כי "עיריית הרצליה מציבה את תחומי התרבות והאמנות והמדע והטכנולוגיה בראש סדר העדיפויות העירוני ופועלת רבות על מנם לקדמם".


 תמונה: בכירי העירייה והזוכים בטקס.

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525