אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               

בהרצליה התחדשות עירונית - באחריות, במידתיות ובשיתוף הציבור

ראש העיר: "הצלחנו להביא לבחינה מחדש של תכנית המתאר הרצליה כפי שאושרה על ידי המדינה"
6/06/2017
בהרצליה התחדשות עירונית - באחריות, במידתיות ובשיתוף הציבור (הגדל)
 
""
 
 

 
ביום שני השבוע, 5.6, הודיע ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, על החלטת מליאת הוועדה המקומית לבחון מחדש את תכנית המתאר הרצליה, כפי שאושרה על ידי המדינה.

"בחודשים האחרונים פעלתי מול הגורמים המקצועיים, בהם יו"ר הוועדה המחוזית ת"א ושרי הממשלה, במטרה לעצור את תכנית הבניה הרוויה של המדינה, אשר אינה נותנת מענה של תשתיות בסיסיות, בהן מים חשמל ודרכי תחבורה בעיר הרצליה. במכלול נסיבות אלה, הגענו למסקנה שאנו נצא למהלך של שיתוף ציבור מעמיק ויסודי, באמצעות מומחים מקצועיים, אשר ישמעו את הציבור הרחב ויעבירו את המלצותיהם המקצועיות לוועדה המקומית. מהלך זה יוביל בסופו של יום להכנת תכנית חדשה, המתחשבת ומותאמת בראש ובראשנה לצרכי התושבים".
 
כך מסר ראש העיר בפני חברי המליאה שקיבלו החלטה כדלהלן:
מליאת הוועדה המקומית מתנגדת לתכנית המופקדת ומחליטה לקחת פרק זמן על מנת לקיים הליך שיתוף ציבור מעמיק ויסודי באמצעות אנשי מקצוע מומחים, שישמעו את הציבור ואת צרכיו והמלצות הציבור, ויגישו בסוף התהליך את המלצותיהם לוועדה המקומית. מליאת הוועדה המקומית תחזור ותדון בהמלצות אלה לאחר סיום התהליך.
 
כמו כן הוחלט שאם תתקבל חוות דעת משפטית, לפיה ניתן למשוך את התכנית - היא תימשך.

עם קבלת ההחלטות, ציין ראש העיר ציין כי "מעל לחמישים שנה אני תושב הרצליה, גידלתי את ילדיי בעיר ואני מתכוון להמשיך ולשמור על צביון העיר, כעיר ירוקה הדוגלת במצוינות, התפתחות ואיכות חיים. כראש העירייה חובה עלי לנהוג באחריות, ולוודא שכל התפתחות תלווה בתכניות אב מתאימות". 

פדלון הדגיש ש"כן - נמשיך לחדש לפתח את שכונות המגורים, לחזק מבנים, למגן בניינים במסגרת תכניות תמ"א 38 ופינוי בינוי. כל זאת לצד שמירה ופיתוח ריאות ירוקות, גינות ציבורית, פארקים, חורשות  ותשתיות מותאמות. כבר בשבועות הקרובים אני מתכוון להגיע לכל שכונה בעיר, לערוך כנסים לשיתוף הציבור בהם אקשיב ואשיב לכל שאלה".

עוד הוסיף כי: "העיר הרצליה תמשיך להתחדש ולהתפתח, באחריות ובמידתיות , תוך דאגה לאיכות חיינו. יחד אתכם נוביל תכנית אחראית, מידתית וטובה לכולנו ולדור העתיד. זו האחריות של כולנו".
 
 
 
עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525