אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

פיילוט ראשוני: מחלקות בעירייה יפעילו מערכת תרגום לשפת הסימנים ותמלול מרחוק

המערכת מוטמעת במחשב או בטאבלט באמצעות אפליקציה
11/06/2017
פיילוט ראשוני: מחלקות בעירייה יפעילו מערכת תרגום לשפת הסימנים ותמלול מרחוק (הגדל)

  
הרצליה נבחרה להיות הרשות המקומית הראשונה שתתנסה במערכת חדשה לתרגום שפת סימנים ותמלול מרחוק. מדובר במערכת שהמכון לקידום החירש, בשיתוף המוסד לביטוח לאומי ויחידת הנגישות בעירייה, מקדמים את השימוש בה והיא נוסתה כבר בהצלחה במשרד הרווחה ובמוסדות להשכלה גבוהה בארץ. המערכת מוטמעת במחשב או בטאבלט באמצעות אפליקציה.  

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור
הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

הפיילוט ייערך כשלושה חודשים, החל מיוני עד אוגוסט, ותוצאותיו יועברו לגורמים הרלוונטיים לקבלת החלטה להמשך.
|
ראש העיר משה פדלון בירך על המהלך ואמר "עיריית הרצליה שמחה להיות בקדמת השירותים והחידושים שאנו מציעים לאנשים עם מוגבלות, וזאת מתוך הרצון והמחויבות שלנו להציע להם שירות עירוני מיטבי המותאם ליכולותיהם ולצרכיהם".

מדובר בשיחה שבה אדם עם חירשות מחייג למספר הטלפון שאליו הוא רוצה להגיע דרך האפליקציה, השיחה מנותבת למכון לקידום החירש והמוקדן שעונה משוחח עם האיש בשפת הסימנים באמצעות וידאו צ'ט.

לאחר שקיבל את המידע הראשוני על מטרת השיחה, מקשר המוקדן את השיחה למחלקה המבוקשת בעירייה. המוקדן משוחח עם הפקיד ומסביר לו את בקשת הפונה ומתווך בין הפקיד לפונה. במהלך השיחה מופיע התמלול שלה בצג המחשב/ סלולרי.

אם האדם עם החירשות נמצא במשרדי העירייה, השיחה כולה מתנהלת מול מחשב אחד, שבו המוקדן רואה אותו ומתרגם בקול עבור הנציג במחלקה. השיחות לא מוקלטות ונמחקות מהמערכת לאחר הסיום.

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "עיריית הרצליה נבחרה להיות הרשות הראשונה שמתנסה במערכת לאור פעילותה העקבית להנגשת העיר, הן במובן הפיזי והן במובן השירותי. זאת מתוך גישתנו הדוגלת במתן שירות מכבד ושוויוני לכולם".

מחלקות העירייה שנבחרו להפעיל את השירות, בשיתוף עם מועדון החרשים, הן מוקד 106, מחלקת הגבייה, מחלקת הרווחה בשני מוקדים: מחלקת משאבי קהילה ומחלקת נכויות.

עובדי העירייה הרלוונטיים יעברו הדרכה ויותקן הציוד בעמדות הנבחרות.

לינק לחיבור במערכת יוטמע באתר העירייה בצורת אייקון.
  


 

בתמונה: הדרכת עובדים להפעלת המערכת.
צילום: עיריית הרצליה.

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525