אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               

תכנית פינוי-בינוי שכונת יד התשעה הוצגה על ידי העירייה לתושבי השכונה

עיריית הרצליה ממשיכה בתנופת ההתחדשות העירונית * צפו במצגת מפורטת ←
26/06/2017
תכנית פינוי-בינוי שכונת יד התשעה הוצגה על ידי העירייה לתושבי השכונה (הגדל)

  

רבים מתושבי שכונת יד התשעה הגיעו ביום שני השבוע (26.6) למפגש שיתוף הציבור הראשון שערכה עיריית הרצליה להצגת תכנית פינוי-בינוי בשכונה. במפגש, הועברה לתושבים מצגת מקיפה ומפורטת של התכנית החדשה, כולל מבני המגורים, דרכי התחבורה, השטחים הירוקים, מוסדות הציבור והמסחר ועוד המתוכננים בה.

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור
הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

ראש העיר משה פדלון אמר במפגש כי "התנאי מבחינתי לקידום התכנית הוא שיתוף מלא של התושבים וקבלת החלטות, תוך דיון משותף, לאורך כל שלבי התכנון והביצוע". נציג ועד השכונה הביע תמיכה במהלך העירוני בשכונה ואמר כי בשבועות הקרובים יימשכו המגעים עם העירייה.

המפגש התקיים כחלק מהגישה המנחה את העיריה לעודד שיתוף ומעורבות תושבים והתנהל באווירה נעימה ומכבדת. לאחר הצגת פרטי התכנית, ראש העיר משה פדלון ופאנל מקצועי שכלל את נציגי חברי המועצה, מנכ"ל העירייה ונציגים ממינהל ההנדסה, ענה לשאלות שהעלו התושבים.

שכונת יד התשעה, הממוקמת בצפון-מזרח הרצליה, משתרעת על פני כ-250 דונם ומכילה מבני מגורים אשר נבנו בשנות ה-50 וה-60 רבים מהם ב"שיכוני רכבת" ישנים. במשך השנים השקיעה העירייה בשטחים ובתשתיות הציבוריות, אך בנייני המגורים התיישנו ללא שיקום.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון מבהיר כי "מדובר בתכנית בקנה מידה שלא היה כמוהו במדינת ישראל, והדבר דורש מעבר לחשיבה הנדסית גם חשיבה קהילתית מעמיקה, הסברה והבהרת הדברים לכל אחד מהתושבים. העירייה תפעל ליצירת תנאים לרווחתם של תושבי השכונה הוותיקים והשתלבותם במרקם העירוני החדש לטווח הארוך".

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא אמר: "לשכונת יד התשעה יש חלק חשוב בהתחדשות העירונית שמתחוללת בהרצליה. התכנית המוצעת ממצבת את יד התשעה כשכונה איכותית המציעה לתושבים שירותים ותשתיות ברמה גבוהה".

כידוע, השבוע הצביעה מליאת ועדת בניין עיר על משיכת תכנית המתאר ובחינתה מחדש באמצעות מהלך עמוק של שיתוף תושבי העיר.

ראש העיר משה פדלון התייחס גם לנושא זה והדגיש כי "עיריית הרצליה ממשיכה בתנופת  ההתחדשות העירונית,  באחריות, במידתיות ותוך שיתוף מלא של הציבור. תכניות התחדשות עירונית, תמ"א 38 ופינוי בינוי, הנמצאות בתכנון ובשלבי הפקדה שונים ממשיכות להתקדם במסלולן".

 


 

מצגת: התחדשות שכונת יד התשעה - שיתוף ציבור

 


 

בתמונות: ראשי העירייה בזמן המפגש עם התושבים.
צילום: דוברות עיריית הרצליה.

 

 

"" 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525