אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               

בהרצליה יוקם מגרש הדרכה ייחודי לרכיבה על אופניים חשמליים

יוקם בשטח של שישה דונם באזור הצפוני של פארק הרצליה
19/07/2017
בהרצליה יוקם מגרש הדרכה ייחודי לרכיבה על אופניים חשמליים (הגדל)

  

השבוע החלו העבודות לבניית מתחם ההדרכה החדשני לרכיבה על אופניים בדגש על חשמליים אשר יוקם בשטח של שישה דונם באזור הצפוני של פארק הרצליה.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור
הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


העבודות צפויות להמשך כארבעה חודשים ובכוונת העירייה להפעיל את מגרש ההדרכה כבר תחילת שנת הלימודים הנוכחית בחודשי אוקטובר-נובמבר במסגרת תכנית הלימודים בכל מערכת החינוך העירונית ולשמש את כלל תלמידי העיר.

בשלב הראשון יתמקדו ההדרכות בתיכונים כחלק מתפיסת התחבורה בעיר הרואה חשיבות גדולה בטיפוח תרבות רכיבת האופניים בבטחה כערך מרכזי של התלמידים כרוכבי אופניים בהווה וכנהגים בעתיד.

מתחם ההדרכה יכלול כיתות לימוד מצוידות באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ותוכנית הדרכה בשיתוף פעולה עם משטרת גלילות, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ועמותת "אור ירוק", לצורך הקניית ידע לתלמידים באמצעות מערכי שיעור עפ"י גילאים ורמות.

המערכים יכללו ידע הקשור לחוקי התנועה, תמרורים וסימנים מוסכמים הקשורים לרוכבי אופניים, הכרת עזרי הבטיחות לאופניים ולרוכב עליהם. בנוסף ובאופן ייחודי, יועברו שיעורים מעשיים במגרש ההדרכה כסביבת התנסות המדמה את המציאות במרחב התנועה העירוני והבין עירוני.

לדברי ראש עיריית הרצליה משה פדלון "האופניים החשמליים הם כלי תחבורה ירוק וידידותי לסביבה, אולם נהיגה לא זהירה עשוייה להוות מיפגע מסכן חיים, הן של הרוכבים והן של הולכי הרגל. המיזם של מרכז ההדרכה יאפשר לימוד נכון ומעשי של רכיבה זהירה ויחד עם הגברת האכיפה נאפשר איזון נכון וסביבת תחבורה בטוחה לרוכבים ולהולכים".

מאיה כץ, מ"מ וסגנית ראש העירייה מחזיקת תיק התחבורה אמרה כי "הקמת מתחם ההדרכה היא תוצר של עבודת מטה רחבה ומעמידה שקידמנו במהלך השנה האחרונה מול אגף החינוך ונועד להקנות הרגלי רכיבה בטוחה לאוכלוסיית התלמידים הרוכבים שמתמודדים עם דילמות מורכבות של מרכיבי הכביש ומשתמשי הדרך השונים. לצערנו המדינה לא מצאה לנכון לטפל בבעיה הזו מהשורש ואנו נהיה הרשות הראשונה שמקימה מגרש הדרכה מסוג זה שישלב אופניים חשמליים ורגילים עם לימודים תיאורטיים ומעשיים בשטח".

מנכ"ל עיריית הרצליה, יהודה בן עזרא הדגיש כי "נושא הזהירות בדרכים בקרב ילדים ונוער בעיר עומד גבוה בסדר העדיפויות וצריך להיות חלק בלתי נפרד ממערכת הלימודים של כל תלמיד. העירייה, באמצעות מערכת החינוך, תמשיך ותשקיע משאבים לחינוך לזהירות ורכיבה ותעניק לכל תלמיד את הכלים התאורטיים והמעשיים לרכיבה בטוחה". 
  


תמונה לשם המחשה בלבד.

 

 

 

  

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525