אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

עיריית הרצליה התקינה מערכת שעוזרת לכבדי ראייה להתמצא בבניין העירייה

עוד צעד להנגשת השירות לטובת הציבור הרחב
23/08/2017
עיריית הרצליה התקינה מערכת שעוזרת לכבדי ראייה להתמצא בבניין העירייה (הגדל)

  

בשורה לכבדי ראייה בהרצליה: עיריית הרצליה, יחידת הנגישות העירונית בשיתוף אגף המיחשוב, מתקינה בימים אלה בבניין העירייה מערכת חדשנית המסייעת לכבדי ראייה להתמצא במבנה. בשלב זה מדובר בניסוי המתבצע בחלק ממחלקות העירייה, בהן אגף הנדסה, חינוך וגבייה.

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


מדובר ב-Right-Hear, מערכת הממפה את האזור שבו נמצא האדם על ידי הכוונה קולית וכוללת שלושה מרכיבים מרכזיים: אפליקציה חינמית למשתמש באנדרואיד וגם באייפון, נקודות הנגשה חכמות שמותקנות במבנה, ממשק ניהול תוכן (למנהל המקום).

המערכת פועלת כאשר המשתמש מוריד את האפליקציה ובוחר מתוך רשימת המקומות הנגישים את בניין העירייה ואת הוראות ההגעה אליו. החל מכניסתו לבניין, האפליקציה תחל בהשמעה קולית של המידע בהתאם למיקום בתוך המבנה. כך למשל ההוראות כוללות מיקום נוכחי ("הנך בכניסה הראשית") מכשולים בסביבה ["שים לב לחמש מדרגות לפניך") אירועים מיוחדים ("היום יש מתקיימת קבלת קהל") מה נמצא מסביב ("השירותים בעוד 10 מטרים לימינך, מעליות בעוד 20 מטרים לשמאלך") ואפילו אפשרות להתקשר לנציג סיוע מתוך האפליקציה.

 

'לטייל בפארק בעיניים עצומות'
בנוסף לבניין העירייה, גם בפארק הרצליה הותקנה מערכת התמצאות והכוונה קולית מתקדמת עבור ציבור האנשים עם עיוורון ולקויות ראיה. 

40 נקודות ההתמצאות שנפרסו בפארק מאפשרות ניווט נוח וקל בעזרת אפליקציה ייעודית שמסייעת לאנשים עם מוגבלות בראייה, ולמעשה לכל אחד שלא מתמצא במקום.

 

כל מה שנותר לעשות זה להגיע לפארק ובאמצעות הטלפון הסלולרי להוריד את האפליקציה ולקבל הנחיות קוליות ובכך להתמצא באופן עצמאי בכל הפארק והאתרים שבו. בהחלט אפשרות נהדרת לאנשים עם מוגבלות להגיע לפארק ולבלות בו בנוחות.

ראש העיר משה פדלון אמר "עיריית הרצליה חרתה על דגלה את הנגשת העיר על מתקניה ומבניה הציבוריים, והניסוי שאנו מקיימים נועד להרחיב את היכולת שלנו להעניק לאנשים עם מוגבלות מענה יעיל ומותאם לצרכיהם".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "עיריית הרצליה רואה חשיבות בהנגשת המרחב הציבורי בעיר, ובתוכו כמובן בניין העירייה והשירותים העירוניים שאנו מציעים, וזאת בצורה שוויונית ומכבדת על מנת שכולם יוכלו ליהנות מהם".


בתמונה: החיישן (מימין) ומסך הטלפון ובו הוראות ההפעלה.

צילום: יחידת הנגישות העירונית.

 

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525