אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

הרצליה ממשיכה להוביל את המודעות להפרדת פסולת

15/10/2017
הרצליה ממשיכה להוביל את המודעות להפרדת פסולת (הגדל)

 

שלושת הבניינים שישליכו הכי הרבה פסולת אריזות בפח הכתום יזכו בפרסים כספיים, ושאר הבניינים יזכו בשי נאה. לחצו להרשמה.

 

 

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

    

 

עיריית הרצליה ותאגיד ת.מ.י.ר משיקים את תחרות הבניין הממחזר, המיועדת לבניינים משותפים בעיר. במסגרת התחרות נמדדת בבניינים שנרשמו לתחרות הפסולת המופרדת לפח הכתום - הן מבחינת המשקל והן מבחינת ההתאמה לסוג האריזות המיועדות לפח הכתום. שלושת הבניינים שיפרידו את הכמות הגדולה והמותאמת ביותר, יזכו בפרסים כספיים.

ההרשמה לתחרות תתבצע דרך אתר העירייה ותהיה פתוחה עד ה-31.10. התחרות עצמה תחל ביום רביעי, ה-15/11/17 ותסתיים ביום רביעי ב-3/1/18. במשך זמן זה ייבדקו הפחים הכתומים שלוש פעמים, כך שככל שמפרידים יותר פסולת לפח הכתום - עולה הסיכוי לזכות. גם יתר הבניינים המשתתפים לא יוצאים בידיים ריקות, כל בניין שיירתם למאמץ ההפרדה, יקבל שי - לוח מודעות מעוצב למבואת הבניין.

ראש העיר משה פדלון אמר "העיר הרצליה חרתה על דגלה את השמירה על איכות הסביבה ובמסגרת זו נוקטת במגוון פעילויות הסברה, חינוך והדרכה, כמו גם פעילויות חווייתיות ואף תחרויות, כדי לעודד את התושבים להפריד את הפסולת הביתית בדרך הנכונה והיעילה ביותר".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "התחרות היא חלק משורה ארוכה של פעילויות שעיריית הרצליה יוזמת ומבצעת יחד עם כלל התושבים בכל הגילאים להגברת המודעות לנושא. אני שמח שיש לכך תוצאות והרצליה נמצאת בצמרת הערים הממחזרות".

פסולת האריזות תופסת נפח רב מכמות הפסולת העירונית הנשלחת להטמנה באדמה. פסולת זו עשויה מחומרים אשר מתכלים, במקרה הטוב, רק לאחר מאות שנים וחלקם אפילו אינם מתכלים כלל. אתרי ההטמנה בישראל מתמלאים בקצב מהיר, תופסים שטחי קרקע נרחבים ועלולים לגרום לזיהום קרקע, אוויר ומים. גם תהליך הייצור של האריזות דורש עוד ועוד משאבים טבעיים ואנרגיה, הגורמים גם הם לזיהומים ולבעיות סביבתיות שונות. לכן, הפתרון הטוב והיעיל ביותר הוא למחזר, ורצוי כבר בבית, שכן ככל שנמיין ונפריד את הפסולת למרכיביה השונים, כך ניתן יהיה להעבירה בקלות וביעילות למפעלי מיחזור ייעודיים שיטפלו בהם באופן המתאים.

חשוב להזכיר כי פסולת האריזות המיועדת לפח הכתום היא של אריזות פלסטיק של אריזות מזון למיניהן, מוצרי ניקיון וטיפוח, וגם שקיות פלסטיק וכן פסולת אריזות מתכת למיניהן כמו תרסיסים, קופסאות מתכת, קופסאות שימורים וקופסאות מיץ וחלב. פסולת אריזות מנייר/קרטון, כמו קרטוני קורנפלקס ואריזות ביצים יש להשליך לפחים הכחולים, ופסולת אריזות מזכוכית יש להשליך לפח הסגול.

הרצליה מצליחה למחזר מעל 38% מהפסולת העירונית ממוחזרת, נתון אשר הופך אותה לאחת הערים המצטיינות במיחזור במחוז מרכז. ברחבי העיר מפוזרים 3,720 פחים כתומים, מהם נאספים מדי חודש 120 טונות של פסולת אריזות. למרות זאת, נתונים אלו עדיין נמוכים כאשר מסתכלים על כלל הפסולת המועברת להטמנה בעיר: מעל 3,700 טונות בכל חודש.

לפרטים נוספים בנוגע לתחרות ולשאלות בנושאי מיחזור בהרצליה ניתן לפנות ליחידה לאיכות הסביבה בטלפון 09-9514595 או למחלקת מיחזור ותברואה 09-7743203.

 


 


בתמונה: בדיקת פח כתום בתחרות בשנה שעברה.
צילום ארכיון: עיריית הרצליה.

 

 


 


עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525