אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               

תקציב עיריית הרצליה לשנת 2018: המשך השקעה מרבית בחינוך ובשיפור פני העיר

סך כל התקציב הרגיל עומד על 920 מיליון ₪ ותקציב הפיתוח (תב"ר) על 537 מיליון ש"ח
22/11/2017
תקציב עיריית הרצליה לשנת 2018: המשך השקעה מרבית בחינוך ובשיפור פני העיר (הגדל)

 

מועצת העיר הרצליה אישרה השבוע (יום ג', 21.11) את התקציב העירוני, הרגיל והבלתי רגיל, לשנת 2018. התקציב גובש במהלך החודשים האחרונים ע"י הנהלת העירייה והמינהל הכספי, בשיתוף כלל מנהלי אגפי ויחידות העירייה.

 

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


התקציב הרגיל שאושר עומד על סך 920 מיליון ₪ (לעומת 899 מיליון ש"ח ב-2017) ותקציב הפיתוח - התקציב הבלתי רגיל (תב"ר) יעמוד על 537 מיליון ש"ח (לעומת 435 מיליון ש"ח ב-2017).

חשוב לציין, כי בתקציב הרגיל ההכנסות העצמיות מהוות כ- 76% מכלל תקציב ההכנסות. אחוז גבוה זה מעיד על עצמאות כלכלית, ואכן עיריית הרצליה מדורגת על ידי חברתStandard & poor's הבינלאומית, בדירוג הגבוה ביותר בישראל AAA כאחד הגופים האיתנים במשק הישראלי.

בהתאם לחזון העירוני, שהציב ראש עיריית הרצליה משה פדלון, הוצגו התקציב וניתוח משמעויותיו בפני חברי המועצה על ידי מנהל הכספים של העירייה, רו"ח רוני חדד.

עיקר ההשקעה והוצאות התקציב הרגיל לשנה הקרובה יהיו בתחום החינוך בעיר, בסך כ- 287 מיליון ש"ח, אשר מהווים את ההוצאה הגדולה ביותר מכלל התקציב העירוני כ-34.4%. תקציב זה כולל תגבורים, יוזמות ותוכניות העשרה בחינוך. בנוסף, ממשיכה העיריה להשקיע בבנייה, שיפור ושדרוג של מוסדות חינוך בעיר.

נתח תקציבי גדול, כ-12.2% מהתקציב הרגיל, מופנה לשיפור פני העיר ואיכות הסביבה וכ-8.1% לתחום התרבות, נוער וספורט. בשנת 2018 תימשך ההשקעה הרבה באירועי התרבות והספורט מהם נהנים התושבים: מופעי קונצרטים בפארק, עדלאידע ואירועי ספורט עממי. תחום נוסף הזוכה לנתח תקציבי גדול הוא הרווחה - 11.7%.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון אמר "התקציב ישפר את היכולות שלנו להעניק לתושבים את מיטב השירותים ולהשקיע בחינוך, בתשתיות, בתרבות, בהתחדשות עירונית ובכלל תחומי איכות החיים בעיר. כך למשל, נקים שני בי"ס יסודיים ועשרות גני ילדים חדשים, נשפץ שני מרכזים קהילתיים בנווה ישראל ובנווה עמל, נקים מרכז תרבות וגמלאים חדש במערב העיר, נמשיך לטפח את המרחב הציבורי ועוד".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין כי "התקציב שהוכן וגובש הוא תוצאה של שיתוף פעולה בין כל אגפי העירייה ומבטא את סדרי העדיפויות שמנחים אותנו בעבודה למען התושבים. אני מודה למנהל הכספים של העירייה, לאנשי המינהל הכספי, למנהלים ולחשבים על העבודה המוקפדת והאחראית בהכנת תכנית העבודה השנתית שהיא הבסיס לעשייה טובה ומוצלחת".


← לעיון בפרטי התקציב
 

   

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525