אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הרצליה נתנה קול ל"ילדים השקופים"

הוועדה לקידום זכויות הילד ערכה בעיר כנס בנושא זכויות ילדים, נערות בסיכון, התמכרויות למחשב ולסמארטפון ועוד
2/01/2018
הרצליה נתנה קול ל"ילדים השקופים" (הגדל)
 

זכויות הילדים, נערות בסיכון בישראל, תופעות חברתיות הנובעות משימוש מסוכן ברשתות החברתיות הם חלק מהנושאים שנדונו בכנס "הילדים השקופים", שערכה הוועדה לקידום זכויות הילד בהרצליה ביום חמישי האחרון (28.12) לסיכום שנת הפעילות של הוועדה.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 
הרבה מאוד ילדים נתקלים באלימות על כל גווניה ואף מבצעים ניסיונות אובדניים. מתוך רצון להבין את הרקע והנסיבות של ילדים אלה, נערך הכנס שבו ביקשו לעבוד יחד עם הילדים ולא רק לדבר עליהם, תוך שיתוף פעולה בין גורמים מקצועיים בעירייה, ראשי הוועדה ופרלמנט הילדים.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, העומד בראש הוועדה, פתח את הכנס ואמר "ילדים סובלים מאלימות, ילדים מגיעים לטיפול בגלל ניסיונות אובדניים. הילדים האלה לא מדברים ועקב כך גם לא מקבלים טיפול או התייחסות. זוהי בעיה ארצית והוועדה חייבת לגבש, מהר ככל האפשר, הצעות לתיקון ולשיפור המצב".

בהמשך דבריו ציין פדלון כי "בהרצליה, יש לנו משהו שהוא ייחודי בארץ. זוהי מרפאת מתבגרים המופעלת ע"י מחלקת הבריאות העירונית ובה ילדים יכולים לקבל מענה למצוקות ובעיות, כולל טיפול פסיכולוגי".

בכנס השתתפו סגנית ראש העיר הממונה על חינוך ומגדר, איה פרישקולניק, מ"מ יו"ר הוועדה, רות רזניק, המפקחת על זכויות תלמידים במשרד החינוך, טובה בן ארי, אנשי חינוך, עובדות סוציאליות, תלמידים, נציגי פרלמנט הילדים ותנועות הנוער. הנחתה את הכנס רות רזניק, בשיתוף עם אור וידאל, תלמידת כיתה י"ב בתיכון היובל וכן הופיעו נעה בר ומאיה רוזן, תלמידות י"ב בקטע מוזיקלי. עבודת צוות ההיגוי רוכזה על ידי מישל עצמון, מנהלת הוועדות ומרכזת הוועדה לזכויות הילד.

סגנית ראש העיר איה פרישקולניק אמרה "עבודתה השוטפת של הוועדה ושיתוף הפעולה הפורה עם בתי הספר מביאים לתוצאות מצוינות ומהווים תזכורת יומיומית לסדר העדיפויות שלנו - דרך ארץ קדמה לתורה".

 תמונה מהכנס: ראש עיריית הרצליה משה פדלון נושא דברים בפני משתתפי הכנס.
צילום: נמרוד גליקמן

  

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525