אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               

מועצת העיר הרצליה תדון הערב (14.1) בהצעה להחלפת חוק עזר בנושא פתיחת עסקים

החלפת החוק תסדיר את פעילותם של עסקים ברחבי העיר
14/01/2018
מועצת העיר הרצליה תדון הערב (14.1) בהצעה להחלפת חוק עזר בנושא פתיחת עסקים (הגדל)

  
חוק העזר החדש נועד לשמר את המצב הקיים בתחום פתיחתם וסגירתם של עסקים השורר בפועל שנים רבות, תוך איזון ראוי בין רצונו וצרכיו של הציבור בעיר ובין הערך המובהק של שמירת השבת ומועדי ישראל. 


 

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

איזון זה הושג ע"י העירייה בשנים האחרונות באמצעות מדיניות אכיפה של הוראות חוק העזר, אולם ובהתאם לקביעות של בתי המשפט מהעת האחרונה, סבורה העירייה כי יש לעגן את אותו איזון באמצעות תיקון חוק העזר.

חשוב לציין כי חוק העזר להרצליה בנושא פתיחת עסקים וסגירתם, נחקק לפני למעלה מ-50 שנים, והוא קובע נורמות בתחום פתיחת עסקים וסגירתם שאינן משקפות יותר את אפיונה של העיר הרצליה, כמו גם את התנהלותם ואורחות חייהם של רוב תושביה.

החלפת החוק תסדיר את פעילותם של עסקים ברחבי העיר, בהתאם לסוג העסק, מהותו ומיקומו, תוך שמירה על הסטטוס קוו המתקיים בה והכל תוך איזון בין האינטרסים השונים כאמור לעיל.

החוק המתוקן ממשיך לאסור על פתיחת עסקים בימי מנוחה ובשעות הלילה, ומתיר המשך פתיחתם של עסקים מסוימים בעלי נחיצות מיוחדת בימי המנוחה ובשעות הלילה בהגבלות המפורטות בחוק העזר. החוק המתוקן גם מתיר את המשך פתיחתם של עסקים מסוימים, הפתוחים אף כיום ברחבי העיר בימי מנוחה, בהם בתי אוכל, מרכולים, קיוסקים, קניונים, בתי עינוג ותחנות דלק וזאת במקומות מסחריים מובהקים.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "בהרצליה חיים חילונים ודתיים בהרמוניה ובכבוד הדדי כבר למעלה מ-30 שנה ואני עומד על כך שהסטטוס קוו הזה יישמר".

   

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525