אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

הרצליה מארחת את כנס רשויות החוף של ישראל

יום שני, 29.1, היכל אמנויות הבמה * הכניסה חופשית עם רישום מראש
17/01/2018
הרצליה מארחת את כנס רשויות החוף של ישראל (הגדל)
 

החוף והים הם נכסים בעלי פוטנציאל אדיר, אלא שלא תמיד הוא ממומש. ביום שני ה-29.1, ייערך בהרצליה כנס רב משתתפים בנושא "חדשנות וצמיחה בסביבה הימית" ובו לראשונה, יישבו יחד על במה אחת פעילי סביבה מובילים בנושאי ההגנה על החופים והים יחד עם ח"כים, גורמים במשרדי הממשלה, ראשי ערים ובעלי תפקידים ברשויות המקומיות, חוקרים ואנשי אקדמיה.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


הכנס הוא פעילות השיא של פורום רשויות החוף, שראש עיריית הרצליה, משה פדלון, עומד בראשו, ומתקיים בשיתוף החברה לפיתוח התיירות. יידונו בו בנושאי חדשנות וצמיחה בסביבה הימית וכן בהזדמנויות ובאתגרים העומדים בפי רשויות החוף.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "החוף הוא משאב חשוב ועלינו לגבש תכנית פעולה כיצד מצד אחד להעניק בו שירותים מיטביים לתושבים ומצד שני לשמור עליו עבור הדורות הבאים. הכנס הוא הזדמנות לעבודה משותפת של כל המעורבים בנושא".

בכנס יציגו כעשר רשויות חוף מיזמים חדשניים ופורצי דרך בחופים שהן מפעילות, חוקרים מהאקדמיה יציגו מחקרים עדכניים שיכולים לסייע בניהול החופים ובהגנה עליהם. ראשי התנועה הסביבתית האקטיביסטים וראשי רשויות מקומיות ידונו באמצעים לשיתופי פעולה ולא למאבקים סביבתיים. החזאי דני רופ ישרטט כיצד תיראה רצועת החוף ב-2030 ואיזה מזג אוויר יהיה.

 

פורום רשויות החוף הוקם ע"י המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת ת"א בשיתוף המרכז לשלטון מקומי ומרכז המועצות האזוריות וכולל את כל הרשויות המקומיות לחוף הים התיכון וכן את העיר אילת.

במסגרת הכנס יינתן לראשונה פרס תרבות הים התיכון על סך 25 אלף דולר לרשות מקומית אשר הובילה מיזם תרבותי לתרבות הים התיכון.

יונתן יעקובוביץ, יו"ר החברה העירונית לפיתוח התיירות בהרצליה, אמר: "החברה לפיתוח התיירות בעיר מובילה יוזמות ייחודיות באופן תדיר במטרה לקדם ערכים של איכות הסביבה לצד יצירת חופים איכותיים לרווחת הציבור. במסגרת הכנס נשמח לשתף את שאר הערים בישראל ביוזמות החדשניות, שאנו מאמינים שיש ליישמן לאורך כל חופי ישראל".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין "עיריית הרצליה משקיעה משאבים רבים בפיתוח החופים ובתחזוקתם. מדובר בניהול של כל ההיבטים הקשורים לחוף והדבר מצריך פעילות עירונית מאומצת של אגפי העירייה השונים".

 

למידע ולרישום מראש:
http://beach2018.congress.co.il/

 

לא קל לנהל חוף בישראל
לישראל רצועת חוף של 196 ק"מ, עליה מתגוררים קרוב לשלושה מיליון תושבים ב-15 רשויות מקומיות ו-7 מועצות אזוריות. חוף הים והים הם נכסים אדירים אך מהווים גם נטל כבד על כתפי הרשויות המקומיות.

לפני כשלוש שנים רשויות החוף התאגדו יחד והקימו את פורום רשויות החוף, שבין סעיפי האמנה שניסחו נכתב "נפעל לשם מתן אפשרות לכל אדם ליהנות מסביבה חופית ראויה, נקייה ונגישה ומגישה חופשית לחופים הפתוחים. נפעל לשימור ושיקום הסביבה החופית בדגש על פעילויות חינוך לאחריות סביבתית. נפעל לחיזוק הפיקוח על הסביבה החופית ולאכיפת הדין הקיים בנושאי בנייה וסביבה".

 נתונים שחשוב לדעת:
• מיליון ורבע שקל לשנה עולה תחזוקה ל- 150 מטר חוף מוכרז.
• 100 אלף שקל עולה תחזוקה לק"מ חוף פתוח.
• 12 משרדי ממשלה שונים מחזיקים בתחומי אחריות שונים לגבי החוף.
• הרבה מאוד אנשים משתמשים בחוף: מתרחצים, גולשים, שייטים, תיירים, תושבים, מיעוטים, בעלי חיים, דייגים, בליינים, יזמים, מפיקי אירועים, ובהתאם לכך יש גם הרבה חוקים.


 


 

חוף הים של הרצליה בצילום מהאוויר.

צילום: דוברות עיריית הרצליה.

 


להלן תכניית הכנס:

 

 

לללל 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525