אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הרצליה שמה את החוף במרכז

כנס רשויות חוף נערך השבוע בהרצליה
31/01/2018
הרצליה שמה את החוף במרכז (הגדל)
 

כנס רשויות חוף נערך השבוע בהרצליה והעלה את האתגרים
וההזדמנויות שניצבים בפני הרשויות שיושבות לאורך הים.

 

ביום שני השבוע ערכה עיריית הרצליה את הכנס השנתי של רשויות החוף בישראל, ביוזמת ראש עיריית הרצליה משה פדלון, שהוא גם יו"ר פורום רשויות החוף.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

הכנס נתן ביטוי לחשיבות הרבה שיש לים ולחוף כגורם מרכזי בתכנון ובניהול של כל עיר חוף. הכנס נערך בשיתוף המכון לשלטון מקומי, המרכז לשלטון מקומי, מרכז המועצות האזוריות והחברה לפיתוח התיירות.

לראשונה עלו על במה אחת ראשי ונציגי רשויות מרוב הרשויות החופיות בארץ והציגו פרויקטים חדשניים בסביבה הימית והחופית. נושא התכנון תפס במה מרכזית בכנס כאשר רשויות רבות, בהן הרצליה, אילת, חוף כרמל ועוד הציגו את תפיסתן לגבי הים והחוף כגורם מרכזי בתכנון העירוני, הכולל התייחסות לנושאים כגון פיתוח, בנייה ועוד.

תכנון המרחב הימי קיבל חיזוק נוסף מצד רונית מזר ממינהל התכנון במשרד האוצר, שהציגה את מסמך המדיניות הלאומית לתכנון וניהול המרחב הימי של ישראל, שהכנתו מסתיימת בימים אלו.

מזר גם הציגה את הסטטוס של הרחבת תחום השיפוט של רשויות מקומיות ל-400 מטר מקו החוף. הרחבה זו מהווה מנוף חשוב ומשמעותי ביותר שכן היא מאפשרת את התכנון והביצוע של פרויקטים בשטח זה בהובלת הרשות המקומית. גם השמורות הימיות קיבלו בכנס במה חשובה. שמורות ימיות מהוות בעולם אמצעי מרכזי לשימור הסביבה הימית, אולם בישראל הנושא טרם תפס תאוצה.

בפאנל מיוחד הצהירו ראשי רשויות וראשי הארגונים הסביבתיים על הצורך לשלב ידיים למאמץ למען שמירת הים והחוף לרוות תושבי המדינה כולה. החזאי דני רופ דיבר על הקשר שבין בנייה גבוהה על קו החוף ועליית הטמפרטורה בתוך העיר, עקב מניעת הבריזה הימית והתייחס לחשיבות תכנון המותאם לניצול משאב טבעי זה.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר בכנס "הים וחופי הרחצה הם כידוע משאב יקר ערך, שחובה עלינו לשמור עליהם ולדאוג לניקיונם על מנת שגם הדורות הבאים יוכלו ליהנות מהם. כערי חוף אנחנו מתמודדים עם נושאים ואתגרים דומים, ולכן הכנס הזה חשוב כדי שנוכל לשמוע וללמוד על הצעות ופתרונות חדשים ומקוריים".

בכנס חולק, זו הפעם הראשונה, פרס הים התיכון בסך 25,000 דולר והוא ניתן לעיריות בת ים ואשדוד על קידום התרבות הים תיכונית.    
 


 

בתמונה: ראש העיר משה פדלון ושר הכלכלה אלי כהן.

צילום: דוברות עיריית הרצליה.


 

 

  

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525