אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

כ-100 בניינים השתתפו בתחרות הבניין הממחזר בהרצליה

18/02/2018
כ-100 בניינים השתתפו בתחרות הבניין הממחזר בהרצליה (הגדל)
 

בתחרות "הבניין הממחזר", שערכה עיריית הרצליה להגברת השימוש בהפרדת האשפה לפח הכתום, זכו שלושה בניינים במקומות הראשונים: במקום הראשון דיירי אחד העם 18, שהפחים הכתומים שלהם הכילו בבדיקות פי 6 יותר פסולת אריזות מהממוצע העירוני, במקום השני - דיירי הנוטרים 7, ובמקום השלישי - דיירי בוסל 2.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

כ-100 בניינים השתתפו בתחרות והזוכים זכו בפרסים כספיים. דיירי הבניין במקום הראשון זכו ב-10,000 ש"ח, הזוכים במקום השני קיבלו 5,000 ₪, והזוכים במקום השלישי - 3,000 ₪. בנוסף, כל בניין שנרשם והשתתף, קיבל מתנה – לוח מודעות מעוצב למבואת הבניין.

בטקס הענקת הפרסים אמר ראש העיר משה פדלון "עיריית הרצליה מקדמת את הפחתת הפסולת בעיר מתוך רצון לשמור על הסביבה ועל המשאבים המתכלים שלנו. לתחרות 'הבניין הממחזר' ולהשתתפות הפעילה של התושבים בה יש חלק חשוב בכך".

תחרות הבניין הממחזר, שהינה יוזמה של עיריית הרצליה ותאגיד המיחזור תמיר, נמשכה שישה שבועות, במהלכם, נמדדו 1,903 ק"ג של פסולת מופרדת כשהפחים נבדקו ונשקלו שלוש פעמים לאורך התחרות, תוך התייחסות הן לכמות והן למידת התאמתה לפסולת אריזות.

פסולת האריזות תופסת נפח רב מכמות הפסולת העירונית הנשלחת להטמנה באדמה. פסולת זו עשויה מחומרים אשר במקרה הטוב, מתכלים רק לאחר מאות שנים וחלקם אפילו אינם מתכלים כלל. אתרי ההטמנה בישראל, הולכים ומתמלאים בקצב מהיר, תופסים שטחי קרקע ועלולים לגרום לזיהום קרקע, אוויר ומים. גם תהליך הייצור של האריזות דורש עוד ועוד משאבים טבעיים ואנרגיה, הגורמים גם הם לזיהומים ולבעיות סביבתיות שונות.

פסולת האריזות אותה ניתן להשליך לפח הכתום היא פסולת אריזות פלסטיק של אריזות מזון למיניהן, מוצרי ניקיון וטיפוח, וגם שקיות פלסטיק וכן פסולת אריזות מתכת למיניהן כמו תרסיסים, קופסאות מתכת, קופסאות שימורים וקופסאות מיץ וחלב. פסולת אריזות מנייר/קרטון, כמו קרטוני קורנפלקס ואריזות ביצים, יש להשליך לפחים הכחולים, ופסולת אריזות מזכוכית יש להשליך לפח הסגול.

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "התחרות היא חלק משורה של פעילויות שעיריית הרצליה יוזמת ומבצעת להגברת המודעות לנושא. המשתתפים בתחרות, והזוכים בראשם, הם עדות למודעות הגבוהה שיש בעיר לחשיבות המיחזור".

  


 

בתמונה: ראש עיריית הרצליה משה פדלון, מנהל אגף שאיפ"ה, רוני גאון, ואיציק קבל, מנהל האגודה לתרבות הדיור, עם הדיירים הזוכים.
צילום: דוברות העירייה.

 

 

  

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525