אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הגן בבית הספר

20/02/2018
הגן בבית הספר (הגדל)
 

מנהלת אגף החינוך היסודי במשרד החינוך, אתי סאסי, ביקרה השבוע בחטיבה הצעירה של בי"ס ברנדיס והתרשמה מהפעילות במקום, הכולל כיתות גן חובה וכיתות א' השוכנות יחד ומתפקדות כיחידה חינוכית בתוך מסגרת ביה"ס היסודי.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

המודל של החטיבה נוצר מתוך רצון להכין את ילדי הגן למסגרת הבית ספרית, ובמסגרת זו הם נחשפים לתכנים ולאפיונים של בית הספר ובמיוחד של כיתה א'. מחקרים פסיכולוגיים קובעים כי השלב הגילאי 7-5 הוא ייחודי מבחינת התפתחות הילד לקראת בשלות ללמידה בארבעה תחומים מרכזיים: מוטורי, רגשי, חברתי וקוגניטיבי.

 

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "החטיבה הצעירה היא חלק מראייה רגישה וקשובה שלנו לצרכים של ילדי העיר על מנת שהם יקבלו את המענה הטוב ביותר במעבר שבין גן הילדים ובית הספר".

 

הערך המוסף העיקרי בחטיבה הצעירה הוא המעבר הרך והקל של הילדים מגן חובה לכיתה א'. ילדי הגן מרגישים בטוחים ונינוחים כאשר הם עובדים בצוותא עם תלמידי כיתות א' בלמידה דיפרנציאלית ועצמאית, ותלמידי כיתות א' מרגישים שייכים לשני העולמות: עולם בית הספר ועולם הגן. כל אחד בוחר לעצמו את הזמן שמתאים לו למעבר.

 

כך למשל, הילדים לומדים במרחבים משותפים שפה, אומנות, חשבון ועוד. השיעורים מתבצעים בפינות למידה המכילות כרטיסיות, משחקים, צעצועים ועזרים המגרים את החשיבה והסקרנות. שיעורי החשבון לדוגמא נלמדים דרך קניות במרחב הסופר, המכיל קופה ועשיר במוצרים שהביאו הילדים. כמו כן, מרחב משותף כזה מאפשר לילדי גן שכבר יודעים לקרוא, להשתלב בשיעור קבוצתי עם תלמידים מכיתה א' בנושא קריאה וכך לחוות במקצת את החוויה של כיתה א'.

 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "עיריית הרצליה, מערכת החינוך העירונית, שמה לנגד עיניה את העולם הרגשי של הילדים ופועלת במיטב הכלים והתכניות על מנת להקל עליהם את המעבר מהגן לבית הספר". 

  


 

תמונות מהפעילויות המשותפות בחטיבה הצעירה בבי"ס ברנדיס.
צילום: דוברות העירייה.


 

 

  

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525