אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

70 שנה - 70 פנים

איציק ברזילי, מראשי המוסד בעבר, בתערוכת רישומים של מנהיגי ישראל לאורך השנים
7/03/2018
70 שנה - 70 פנים (הגדל)
 

דוד בן גוריון, בנימין נתניהו, לוי אשכול, יצחק רבין, גולדה מאיר ומשה דיין. הם ועוד רבים אחרים מגיעים לגלריה העירונית בהרצליה כחלק מתערוכת רישומים מעוררת עניין שתעלה שם ב-13 במרץ.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

מדובר בתערוכה של אדם אחד, איציק ברזילי, מראשי המוסד בעבר, שבמשך עשרות שנים היה קרוב לצמתים ביטחוניים רגישים, ולא פעם נפגש עם ראשי ממשלה, אנשי צבא, פוליטיקאים ואישי ציבור.

 

לצד העשייה הביטחונית אפופת המסתורין, נהנה ברזילי לתת ביטוי גם לכישרון הציור שלו ובכמה קווים ברורים ומלאי הבעה הוא הצליח לשרטט את דמויותיהם של המנהיגים תוך שהוא מעניק להם זווית ראייה אישית.

 

37 שנים שירת ברזילי במוסד, בכלל זה עמד בראש כמה אגפים, שהאחרון בהם היה האגף המדיני, ובהמשך לאחר שפרש עבד בלשכת שר הביטחון. כיום רבים מהרישומים והקריקטורות שלו תלויים על כתלי המוסד, רחוקים מהעין הציבורית. עכשיו הם יוצאים לאור בגלריה העירונית הרצליה, שברזילי, החבר באגודת אמני הרצליה, היה ממקימיה.

 

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "הגלריה העירונית של הרצליה מהווה משכן מכובד וראוי לרישומים היפהפיים של יצחק ברזילי, שנותנים ביטוי לאישים שעמדו בשורה הראשונה של הנהגת המדינה לאורך השנים".

 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "התערוכה היפה בגלריה העירונית מעוררת עניין וסקרנות, הן בשל אישיותו ופועלו של האמן והן בשל נושאיה המצליחים להאיר את מנהיגינו מזווית שונה, אישית יותר".

 

הגלריה העירונית הרצליה, החל מ-13.3


 


תצלומי מבחר איורים של יצחק ברזילי.

 

 

  

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525