אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               

ביהמ״ש העליון קיבל היום (2.5) את עמדת עיריית הרצליה

הורה להחזיר לדיון את נושא משמעויות עומסי התנועה בעקבות תכנית הרחבת מלון דן אכדיה
2/05/2018
ביהמ״ש העליון קיבל היום (2.5) את עמדת עיריית הרצליה (הגדל)

 

ביהמ״ש העליון קיבל היום (2.5.18) את עמדת עיריית הרצליה, לפיה יש להחזיר את הדיון לוועדה המחוזית לצורך בדיקת העומס התחבורתי עפ״י הנחיות שיינתנו על ידו.

 

עיריית הרצליה מברכת על ההחלטה - אנו בעד פיתוח התיירות אך באופן מידתי ובהתאמה לתנאי התחבורה העכשוויים.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

כזכור, בחודש מאי 2016 החליט ביהמ"ש המחוזי בעקבות עתירה שהגישו עיריית הרצליה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה נגד ההחלטה לאשר את הרחבת מלון דן אכדיה, כי העתירה מתקבלת והדיון בנושא מוחזר לוועדה המחוזית.

 

על פי התוכנית, שעיריית הרצליה התנגדה לה, יתווספו למלון דן אכדיה עוד 1,325 חדרים - גידול של יותר מפי 6! לעומת המצב כיום, וכן הוספת שטחים לשימושי מסחר, בהם מרכז כנסים, בתי עסק ומסעדות.

 

כלומר, מדובר בשינוי מהותי של המצב הקיים, אשר יביא להקמת מפגע סביבתי ותחבורתי משמעותי בקו ראשון של חוף הים. עיריית הרצליה הגישה את העתירה, לאחר שוועדת המשנה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה דחתה את הערעור שהעירייה הגישה בנושא.

 

בפסק דינה כתבה השופטת בין השאר "הוועדה המקומית בהרכבה הקודם, תמכה בהתלהבות ניכרת בתכנית, שהוגשה להפקדה על ידה בשנת 2012. למעשה, עד לבחירות לרשויות המקומיות בנובמבר 2013, קיבלה התכנית את ברכת הוועדה המקומית וראשת העיר דאז, גב' יעל גרמן, חרף התנגדויות מטעם התושבים, שנדחו ברובן על ידי הוועדה וגם על ידי בית המשפט. לאחר הבחירות וחילופי הגברי בראשות העיר, שבמסגרתם מונה מר משה פדלון לראש העיר, חל שינוי מהותי בעמדת העירייה ובעמדת מועצת העיר בהרכבה החדש".

 

עוד ציינה השופטת כי "הוועדה המחוזית כשלה במילוי חובתה לאסוף נתונים ולקיים דיון ענייני בנושא העומס התעבורתי שייווצר עם אישור התכנית להרחבת מלון דן אכדיה. מדובר בתכנית שהשלכותיה על ציבור המבקרים במלון ובחוף הים כמו גם השלכותיה על תושבי האזור, מחייבים בדיקה קפדנית ומציאת פתרונו, טרם אישור התכנית".

 


 

הדמיה מכיוון דרום מערב - מצב מוצע.

מינהל הנדסה. 

 

 

 

 

  

 

  

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525