אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני              תוכנית מתאר - המפגש הקרוב 

ראש העירייה הציג את היעדים הראשוניים לתכנון תכנית המתאר

המטרה - שמירה על צביונה הירוק של העיר
8/05/2018
ראש העירייה הציג את היעדים הראשוניים לתכנון תכנית המתאר (הגדל)

  ‏

כזכור, בחודש ספטמבר 2017, החליטה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה להחזיר את תכנית המתאר לוועדה המקומית, לעדכון התכנית במסגרת הליך של שיתוף הציבור.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

שלב "השולחנות העגולים" בהליך שיתוף הציבור בשכונות השונות הסתיים, וכעת מתחיל שלב מפגשים בנושאים כגון תעסוקה, תיירות, טבע עירוני ועוד.

 

נציגי החברה המלווה, מטעם הוועדה המקומית, הביעו את שביעות רצונם והערכתם הרבה מהיענות התושבים ומהתנהלותו המכובדת של התהליך.

 

תכנית המתאר החדשה תפרוס מספר יעדים לתכנון הרצליה עד לשנת 2030. ראש העירייה, מר משה פדלון, ברך על התהליך והציג את עמדתו ואת היעדים המנחים, הראשוניים, לתכנון העיר בעתיד.

 


 

בין היעדים של ראש העירייה לפיתוח העיר עד לשנת 2030:

שמירה על מאפייני השכונות וצביונה של העיר
בראש ובראשונה, שמירה על צביון העיר הרצליה ככלל ושמירה על צביונן המיוחד של שכונותיה השונות. כל שכונה נושאת גוון ואופי הייחודיים לה וכך יישמרו הדברים.

 

הגדלת הריאות הירוקות ושמירה על השטחים הפתוחים
פיתוח העיר ייעשה רק בכפוף ובמקביל להגדלת ריאותיה הירוקות, פינות החמד והנוי ושמירה על המרחבים והנוף הפתוח. הרצליה תמשיך להוביל קו מוקפד ובלתי מתפשר כעיר ירוקה, עשירה בפארקים, ששטחיהם יתרחבו. מדובר, בין היתר, על הרחבת שטחו של פארק הרצליה וחיבורו אל פארק חדש, נוסף, המצוי בהקמה בגליל-ים - אשר יחד ייצרו רצועת פארק בשטח של כ -500 דונם. וכן, טיפוח הסביבה הימית והקפדה על חופי רחצה נקיים ומטופחים, תוך התחייבות איתנה לשמירה על קו חוף טבעי ופתוח. 
חשוב לציין בנושא זה, כי בדירוג השטח הירוק ביחס למספר התושבים, עם 2000 דונם שטחי גינון ירוקים, הרצליה מדורגת גבוה מאוד בין הערים הגדולות, עם יחס של 17 מטרים רבועים של שטח ירוק לתושב.

 

הקמת היכל ספורט והמשך פיתוח ושדרוג הגינות והמתקנים
פיתוח מרחבים ציבוריים הכולל חידושן ושדרוגן של גינות ציבוריות קיימות, מתקני משחקים וגני שעשועים תוך הקפדה על בטיחותם למשתמשים. כמו כן יוקם היכל ספורט עירוני חדש ומתקדם, כיאה לעיר בסדר גודלה של הרצליה ובהתאם לחזון פיתוח ועידוד מגוון ענפי הספורט בעיר.

 

המשך ההשקעה בחינוך, בתרבות ופיתוח הקהילתיות
המשך בתנופת בנייתם של בתי-ספר, גני ילדים ומעונות יום חדשים, הקמת מרכזים קהילתיים לגיל הרך, לילדות ולילדי בתי הספר, למשפחות ולבנות ובני הגיל השלישי. הקמת מרכזים מסחריים וציבוריים לרווחת הקהילה בשכונות: גן רש"ל, יד התשעה, הרצליה הירוקה, מרכז העיר, הרצליה ב' ובגליל-ים.

 

חיזוק האיתנות הכלכלית
פיתוח אזורי תעסוקה במטרה להגדיל את עוצמתה וחוסנה הכלכלי של העיר, בדגש על תעשיות טכנולוגיות מתקדמות, טכנולוגיות עילית וסייבר - מהארץ ומהעולם.

 

הקמת תשתיות לאומיות כתנאי לתוספת בנייה
תוספות יחידות דיור תהיינה אך ורק בהתאמה לקיומן של תשתיות עירוניות ולאומיות, כפי שמחייב התקן וכפי שהובהר באחרונה. לא תאושר תוכנית בנייה ללא הקמת תשתיות ראויות, העומדות בתקנים המחמירים ואשר תורמות לאיכות החיים של התושבים, ביניהם: מתן שירותים חיוניים כמו אספקת מים וחשמל; שירותים ציבוריים כמו גני ילדים, בתי ספר ושטחים ירוקים; פיתוח תשתיות של נתיבי תחבורה, ביוב וניקוז.

 

תוספת יחידות דיור בהתאם לגידול הטבעי ולצרכים של בני המקום
בהתחשב ביעד הראשון של שמירה על צביון העיר ובהתאם לגידול הטבעי באוכלוסייה, ביחד עם הרצון לאפשר לזוגות צעירים להישאר ולגור בעיר, תתאפשר בנייה שנתית של כ- 700 יחידות דיור על פני העיר כולה, עד לשנת 2030. רוב הבנייה תמומש במסגרת התחדשות עירונית - תמ"א 38 שהוכרה כהצלחה גדולה בעיר הרצליה, בתוכניות "פינוי בינוי" בשכונות הוותיקות ובדיור במסגרת תכנית "מחיר למשתכן". כל זאת, בתנאי ובהתקיים התנאים העקרוניים שצוינו.

לא תתאפשר בנייה לא אחראית ולא מותאמת למרקם המקומי, שתיצור עומס על העיר ברמה שתפגע באיכות התושבים.

 

 

כל המידע והפרטים בנושא תכנית המתאר ושלבי הליך שיתוף הציבור מתפרסמים באתר העירוני

 

 

  

  

 

  

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525