אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

מהפכה בתחום הבנייה בהרצליה

23/05/2018
מהפכה בתחום הבנייה בהרצליה (הגדל)

  

הבנייה הירוקה בהרצליה עולה מדרגה: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה החליטה ביום רביעי השבוע כי דירות במבני מגורים חדשים יחויבו בדירוג אנרגטי בכל דירה שלא יפחת מדירוג C.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

מדובר במהפכה של ממש, המעניקה כ לקונים שיידעו מהי היעלות האנרגטית של הדירה, כפי שקורה היום במדינות מתוקנות. בישראל הדירוג האנרגטי עפ"י התקן הוא למעשה ממוצע של הבניין כולו, כך שחלק מהדירות הן עם דירוג אנרגטי נמוך. הדירוג האנרגטי הוא אחד מתנאי הסף לבנייה ירוקה, כאשר יחידות הדיור ובניין המגורים מדורגים מבחינת היעילות האנרגטית לפי שש דרגות בטווח שבין E (דרגת בסיס) ל-A+ (הגבוה ביותר).

 

כזכור, התקן הישראלי לבנייה בת קיימא (בנייה ירוקה) אומץ בוועדה המקומית ביוני 2012, במסגרת האמנה להפחתת גזי חממה. מטרותיו של התקן כוללות צמצום השפעת הבניינים על הסביבה, חיסכון במשאבים כגון מים ואנרגיה והשפעה על רמת החיים והבריאות של המשתמשים בבניינים ירוקים. הרצליה אימצה את התקן עבור מספר סוגי מבנים הכוללים מבני ציבור, מגורים ומבני תעסוקה.

 

באפריל 2015 הוחלט ע"י הועדה כי באזור התעסוקה יחויבו ההיתרים בחניות לאופניים ומקלחות, מלתחות ותאי הלבשה ואכסון לטובת הרוכבים, וביוני 2015 הורחבה החלת התקן בעיר הרצליה עבור מבני תעסוקה המתוכננים כמבני "גרעין ומעטפת" כך שיוכלו לעמוד בתקן בינלאומי לבנייה ירוקה בסמכות מהנדס העיר. מבנים עפ"י תמ"א 38 / 1 של חיזוק ותוספת חויבו לעמוד בתקן עבור שיפוצים.
  

 

 

  

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525