אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

ביה"ס ע"ש יצחק נבון, שייפתח בספטמבר, יהיה מבוסס למידה חדשנית

11/06/2018
ביה"ס ע"ש יצחק נבון, שייפתח בספטמבר, יהיה מבוסס למידה חדשנית (הגדל)

 

זאת בהשראת רשת בתי הספר "הייטק היי", המשלבת למידה רב תחומית המתרחשת תוך כדי התנסות ומתוך מעורבות מלאה של התלמידים.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

עיריית הרצליה, אגף החינוך, בשיתוף משרד החינוך, החליטו כי בית הספר היסודי ע"ש יצחק נבון, שייפתח בחודש ספטמבר הקרוב, יהיה מבוסס למידה חדשנית בהשראת רשת בתי הספר "הייטק היי" (High-Tech High) ובקיצור HTH מסן דייגו, קליפורניה, ארה"ב.

 

במכתב להורי הילדים שילמדו בבית הספר, כתב מנהל אגף החינוך ד"ר יעקב נחום "תכנית הלימודים ומבני כיתות הלימוד יישארו בדומה לבתי ספר אחרים בעיר ובהלימה מלאה לתכני משרד החינוך, לצד דגש על פיתוח מיומנויות וכישורים שיידרשו לתלמידים בעתיד".

 

למידה ברוח הייטק היי היא למידה מערבת ופעילה, המשלבת גם למידה רב תחומית. כלומר, מספר תחומי לימוד משולבים יחד ונלמדים דרך תכנון וביצוע פרויקט, המותאם לתכני הלימוד של כל קבוצת גיל. כך לדוגמא ניתן לשלב בין לימודי שפה ומתמטיקה באמצעות פרויקט של יצירת בית קפה כיתתי שבו נדרשים התלמידים לתכנן תפריטים ולתמחר אותם בהתאם לנושאי הלימוד הרלוונטיים. באופן זה הלמידה מתרחשת תוך כדי התנסות ומתוך מעורבות מלאה של התלמידים.

 

בבית הספר יצחק נבון הלמידה תהיה מבוססת על מרחב של בחירה ודיאלוג בין הילדים לאנשי הצוות החינוכי ותותאם אישית לכל תלמיד. בית הספר גם יכלול מרחבי למידה לעבודה שיתופית, וכן תוקם בו כיתת "מייקרס" ( (Makers מרחב המשלב טכנולוגיה סביב יצירה ועשייה.

 

 רשת "הייטק היי" הוקמה בשנת 2000 ע"י קבוצת אנשי עסקים מתחומים שונים שרצו להכשיר את דור העתיד. כיום הרשת מונה 13 בי"ס ציבוריים, הפתוחים לכל, מגילאי יסודי ועד תיכון ומציגה אחוז גבוה מאוד (99%) של בוגרים הממשיכים ללימודים גבוהים.

 

מנכ"ל עיריית הרצליה יהודה בן עזרא אמר "אני גאה בכך שעיריית הרצליה מציבה את עצמה בקידמת העשייה החינוכית עם חזון פורץ דרך וכלים חדשניים שיאפשרו לבתי הספר, לצוותים החינוכיים ולתלמידים ליהנות מלמידה רלוונטית, מאתגרת ומשמעותית, דבר שממנו נהנה כולנו". 

 


 

הדמיה של בית הספר.

צילום: עיריית הרצליה.
 

 

 

  

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525